Gdy w domu pojawi się czworonożny przyjaciel, troszczymy się o niego najlepiej jak potrafimy. Staramy się także dobrać odpowiednią karmę, tak by zapewniła mu wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki. Ale jak poznać, że wybrany przez nas sposób żywienia jest dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb psa?

Karma zjadana przez psa z apetytem

Twój pies zajada podawaną karmę w błyskawicznym tempie? Wielki apetyt i wylizana do błysku miska wcale jednak nie muszą świadczyć o tym, że jedzenie mu tak bardzo smakuje. W podawanej karmie może bowiem brakować ważnych dla prawidłowego rozwoju czy zdrowia składników. Ponadto porcje mogą być zbyt małe lub zawierać zaniżoną zawartość białka. Skutkuje to często wzmożonym łaknieniem czworonoga. Dlatego też, aby mieć pewność, że twój czworonóg dostaje to, co najlepsze, wybieraj pełnowartościowe karmy dostosowane do:

  • jego wieku,
  • rozmiarów,
  • stanu zdrowia,
  • a nawet stopnia aktywności.

Twórcy karm Purina dla psa wzięli pod uwagę właśnie takie aspekty, dzięki czemu masz pewność, że w każdej porcji pożywienia znajduje się pokarm możliwie jak najlepiej dostosowany do zapotrzebowania ulubieńca.

Oznaki prawidłowego odżywiania

Prawidłowa masa psa

Co jest wyznacznikiem tego, że wybrana karma jest odpowiednia dla psa? Przede wszystkim zachowanie przez niego wigoru i prawidłowej wagi. Gdyby w diecie czworonoga było za dużo tłuszczów oraz węglowodanów, szybko przełożyłoby się to na zwiększenie jego masy. Dlatego też w karmie powinna się znajdować ilość tłuszczu dobrana do wielkości, wieku oraz aktywności zwierzęcia.

Zdrowy układ pokarmowy

Prawidłowo odżywiany pies nie ma problemów z działaniem układu pokarmowego, nie cierpi na wzdęcia i słabe łaknienie, a jego wypróżnienia są regularne. Zawartość dobrej jakości błonnika roślinnego i prebiotyków w karmie wspomaga trawienie oraz pracę jelit, czego następstwem są zwarte stolce.

Lśniąca sierść i naturalna energia psa

Do jednych z najbardziej widocznych oznak dobrze dobranej diety należą także żywe spojrzenie i lśniąca sierść. Jeśli skóra i włosy psa są w dobrym stanie, a zwierzę tryska energią przez cały dzień, może to oznaczać, że dobrana karma idealnie spełnia swoje zadanie. Dostarcza twojemu ulubieńcowi wszystkie niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach. W najprostszy sposób możesz zadbać o właściwe odżywianie czworonoga, wybierając dla niego karmę z serii Purina DOG CHOW. Zawiera ona nie tylko wysokiej jakości składniki, lecz także dobrane do indywidualnych potrzeb witaminy, minerały i prebiotyki. Smakowite i aromatyczne dania z tej serii wyróżniają się także zawartością białka. Przekracza ona wymagane przez POLKARMĘ 18%, co dodatkowo wspiera zdrowie i dobre samopoczucie czworonoga na co dzień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here