Liposukcja jest zabiegiem polegającym na odessaniu tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie występuje jej nadmiar. Dlatego stała się popularną metodą na szybką poprawę wyglądu sylwetki. Najczęstszymi rejonami ludzkiego organizmu, na których wykonuje się zabiegi liposukcji są uda oraz brzuch. Jest ona również z powodzeniem wykonywana na innych częściach ciała, do których można zaliczyć piersi, biodra, boki, plecy, ramiona, a nawet podbródek czy zwalczyć problem ginekomastii u mężczyzn.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu w celu wymodelowania ciała, a pobrany tłuszcz z powodzeniem można przeszczepić do innych partii aby np. powiększyć piersi lub pośladki czy wypełnić nim bruzdy na twarzy. Liposukcja jest więc doskonałym sposobem na zniwelowanie osobistego dyskomfortu związanego z kompleksami oraz obniżonym poczuciem własnej wartości. Nie należy jednak traktować go jako zabiegu odchudzającego, gdyż nie zaleca się wykonywania go osobom otyłym, a wśród idealnych pacjentów do przeprowadzenia tego zabiegu wyróżnia się osoby o doskonałym zdrowiu oraz kondycji ogólnej.

Zabieg odbywa się zwykle w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym, lecz istnieje kilka metod na przeprowadzenie tego zabiegu. Ogólna zasada działania wszystkich metod jest podobna, lecz różni się przede wszystkim od mechanizmów pracy rurki ssącej oraz ilości wstrzykiwanego płynu. Wśród najpopularniejszych metod liposukcji warto wymienić:

– liposukcję ssącą;
– liposukcję ultradźwiękową;
– liposukcję z podwójną kaniulą;
– liposukcję kawitacyjną;
– liposukcję wodną;
– liposukcję laserową.

Obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem liposukcji w gabinecie jest liposukcja laserowa, a najczęściej poddawaną temu zabiegowi partią ludzkiego ciała jest brzuch.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Energię wytwarzaną przez światło lasera wykorzystuje się do rozpuszczenia nadmiaru tłuszczu, dzięki czemu jego odessanie staje się o wiele łatwiejsze i dokładniejsze, a przy jego małych objętościach może wchłonąć się samoistnie. Zdecydowaną zaletą tej metody jest podgrzanie skóry od wewnątrz, a co za tym idzie, następuje silna stymulacja skóry do wytwarzania kolagenu, dzięki czemu ulegnie ona znacznemu napięciu. Dlatego też można poszerzyć długość tego zabiegu o kolejne pół godziny, aby zaczerpnąć znacznie więcej korzyści z poprawy napięcia skóry. Korzystność tej metody widać doskonale przy zwalczaniu obwisłych ramion, potocznie zwanych pelikanami. Jednym z najbardziej popularnych urządzeń do liposukcji laserowej jest Lipolife.

Należy jednak pamiętać, aby do osiągnięcia doskonałej optymalizacji wynikającej z tego zabiegu należy skorzystać dodatkowo z porad dietetyka.

Przed poddaniem się zabiegowi liposukcji należy koniecznie wykonać szereg kompleksowych badań. Należy przedstawić badania krwi ze wskazaniem na jej grupę, morfologię, OB, wskaźniki krzepnięcia, kreatyninę, poziom glukozy, elektrolity, a także badanie ogólne moczu, szczepienie przeciwko WZW/B, bilirubina, ALAT, ASPAT, antygen anty HBs, przeciwciała HCV.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here