Pierwsze, co przychodzi nam na myśl, kiedy wyobrażamy sobie skok ze spadochronem, to wielka odwaga i umiejętności, jakie muszą zapewne posiadać uczestnicy tego zdarzenia. Okazuje się jednak, że tak naprawdę skakać może każdy z nas i to bez względu na wiek oraz kondycję fizyczną. Jak to jest w ogóle możliwe? Wszystko za sprawą skoków tandemowych.

Co to są skoki spadochronowe w tandemie?

Przede wszystkim skoki spadochronowe w tandemie bazują na specjalnej uprzęży, która wykorzystywana jest do połączenia ze sobą uczestnika skoku z instruktorem. Skok w tandemie jest niczym innym jak skokiem we dwójkę.

Instruktor ze spadochronem znajduje się u góry, a uczestnik skoku jest do niego podczepiony u dołu. Ma to na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa podczas samego skoku. Uczestnik może skupić się w tym wypadku na samej przygodzie, bez martwienia się o sterowanie spadochronem, a także jego otwarcie i kończące skok lądowanie.

Skoki spadochronowe – dostępność

Skacząc ze spadochronem w tandemie, zapewniamy sobie najwyższe bezpieczeństwo. Jednakże największym atutem tej formy skoku jest to, iż może dokonać go każdy z nas. Nie są wymagane żadne zaświadczenia lekarskie. Ponadto nie musimy odbyć wcześniejszych szkoleń.

Najważniejsze jest pojawienie się na lotnisku w dniu skoku i przejście krótkiego przeszkolenia na temat bezpieczeństwa, po czym można będzie śmiało wejść na pokład samolotu. Wzniesie się on następnie na wysokość 3000-4000 metrów. Sam skok i opadanie w dół trwa od 30-60 sekund, w zależności od wybranej wysokości.

Skok ze spadochronem – przeciwwskazania i cena

Przeciwwskazaniem do skoków spadochronowych są takie choroby jak epilepsja, osteoporoza, urazy kręgosłupa, a także stany chorobowe układu oddechowego i krwionośnego. W przypadku dzieci, mogą one skakać bez względu na wiek, choć wymagany jest minimalny wzrost – 120 cm.

Ceny za skoki spadochronowe są różne i zależne są od wybranego pakietu skoku. Np. cena za skok z 3000 metrów plus lot samolotem i wszystkie niezbędne opłaty to 500 złotych. W przypadku skoku spadochronowego z 4000 metrów, koszt może podnieść się do 800 złotych. Ponadto video rejestracja skoku oraz zdjęcia ze zdarzenia to dodatkowe 200 złotych. Nie jest to tania atrakcja, ale zdecydowanie warta swojej ceny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here