Aparat oddechowy do nurkowania odgrywa bardzo ważną rolę jeżeli chodzi o komfort i bezpieczeństwo nurkowania, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzony sprzęt. Niniejszy artykuł to miniporadnik właśnie dla tych osób, które w najbliższych czasie planują kupić nowy aparat do nurkowania, ale nie wiedzą na co zwrócić uwagę.

Dostępność i profesjonalny serwis

Aparat oddechowy do nurkowania trzeba systematycznie serwisować. Na szczęście w Polsce nie brakuje punktów serwisowych z których usług warto skorzystać. Jeżeli serwis znajduje się w odległym punkcie, to zawsze skorzystać można w dobrodziejstwa przesyłki pocztowej.

Jeżeli nurkujemy bardzo często, to warto zadbać jednak o to, aby serwis znajdować się blisko miejsca zamieszkania. Pamiętać należy także o tym, że serwis, serwisowi nierówny, dlatego też warto sprawdzić opinie o poszczególnych punktach. Nawet najlepszy aparat oddechowy potrafi odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie, dlatego też tym bardziej warto znaleźć porządny serwis.

Na jakie wymagania techniczne zwrócić uwagę?

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo podczas nurkowania, to oczywiście nie ma kompromisów. Im bardziej skomplikowane i trudniejsze jest nurkowanie, tym oczywiście lepiej postawić na bardziej zaawansowany sprzęt.

Najlepsze aparaty oddechowe do nurkowania posiadają odciążenie pierwszego i drugiego stopnia. Przydać może się także dodatkowa regulacja docisku grzybka do gniazda oraz wspomaganie. Głównym zadaniem wymienionych udogodnień jest przede wszystkim znaczne zmniejszenie oporów oddechowych w automacie.

Ustawienie portów wyjściowych

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywa ustawienie portów wyjściowych. Mowa tutaj oczywiście o tym miejscu, do którego można podłączyć bezpośrednio manometr, inflator albo octopus.

Poszczególne porty są znormalizowane, dlatego też różnice są mało znaczące. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma możliwości wkręcenia węża średniego ciśnienia na przykład do portu HP. Zdecydowana większość aparatów posiada sześć głównych portów. Mowa tutaj oczywiście od dwóch portach HP, 3-4 portach LP i jednym porcie LP z gwintem UNF 1/2 cala. Najłatwiejsze w konfiguracji są automaty z portami wyprowadzonymi równolegle.

Aparaty oddechowe do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here