Odpowiednia dieta pupila jest kluczem do jego zdrowego stylu życia. Psy również mogą zachorować, a część tych chorób może być spowodowana niewłaściwą dietą. Warto więc wiedzieć, co powinien jeść nasz czworonożny przyjaciel, żeby żył długo oraz cieszył się dobrym stanem zdrowia. Nie ma jednej karmy dla wszystkich psów. Jedzenie podawane psiakom może być różne w zależności od rasy. Jakie jedzenie będzie najlepsze dla naszego pupila? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/dieta-psa-co-powinien-jesc-twoj-pies/ 

Czy przetworzona żywność jest właściwa dla psów? 

Wysoko przetworzona żywność jest szkodliwa dla zwierząt, jak i dla ludzi. Żywność przetworzona, czyli taka gotowana na dużym ogniu lub poddawana procesom wytłaczania, nigdy nie będzie zawierała świeżych składników odżywczych, które uzyskamy z żywności świeżej. Kiedy masz pupil wysoko przetworzona żywność obserwujemy u niego wzrost przewlekłego stanu zapalnego, który może objawić się między innymi zapaleniem stawów przewlekły podrażnieniem enzymów wątrobowych, immunologicznym zapaleniem tarczycy i nieswoistym zapaleniem jelit. To samo tyczy się ludzi. Kiedy jemy wyłącznie żywność przetworzona, jesteśmy narażeni na różne schorzenia. 

Czy karma mokra jest bardziej pożywna, niż karma sucha? 

Większość ludzi kupuję suchą karmę jako główny składnik pożywienia dla swoich psiaków. Wszystko dlatego, że jest ona wygodna i niedroga. Jednak bardziej odpowiednia będzie karma w puszkach czy saszetka. Taka karma zawiera większą ilość białka oraz jest wilgotna, co sprawia, że pies jest dodatkowo odpowiednio nawodniony. 

Czy produkty zbożowe są odpowiednie dla psiaków? 

Produkty zbożowe to gorący trend, który ostatnio zyskuje popularność w żywieniu psiaków. Zboża są to węglowodany, które dostarczają kalorii mogą prowadzić do przyrostu masy ciała, dlatego zaleca się dietę o zmniejszonej zawartości węglowodanów, czyli innymi słowy więc, mniejszą zawartość zbóż w diecie. Niewielka ilość węglowodanów zapewni błonnik, który potrafi pracę jelit. Z tego względu zalecane jest podawanie psom pokarmów nisko zbożowych. 

Wybieraj karmę dostosowaną do wieku psa 

Przed kupnem karmy, koniecznie sprawdź czy jest ona odpowiednia, dla konkretnego etapu życia. Potrzeby żywieniowe naszych pupili zmieniają się wraz z ich wiekiem. Dlatego kupno karmy odpowiedniej dla wieku  jest tak ważne, ze względu na zbilansowaną i spełniającą potrzeby żywieniowe dietę. Niektóre rasy psów potrzebują innych składników, dlatego możemy również znaleźć specjalne karmy, które dostosowane są do konkretnych ras psów. 

Zobacz też: http://www.chainsaw.pl/najlepsze-inteligentne-zabawki-dla-dziecka/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here