Zdjęcia do dokumentów to temat istotny i przydatny raczej każdemu człowiekowi. W końcu wszyscy mamy obowiązek wyrobienia dowodu osobistego, po zdanym egzaminie na prawo jazdy, również wyrabiamy adekwatny dokument, a jeżeli chcemy wyjechać na zagraniczne wczasy, niezbędny jest nam paszport. Wyrobienie zdjeć do dokumentów jak widać w wielu sytuacjach jest niezbędne. W poniższym artykule znajdują się wszelkie podstawowe informacje na temat fotografii do dowodu osobistego, przeczytaj koniecznie!

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/zdjecia-do-dokumentow-o-czym-nalezy-pamietac/

Jak wygląda zdjęcie do dowodu osobistego?

Obecnie jeżeli chodzi o wymogi dotyczące zdjęć do dowodu osobistego, istnieją dwie możliwe fotografie twarzy. Takie fotografie zazwyczaj przypominają zdjęcia, które znajdziemy w paszporcie. Jeżeli ktoś nie posiada paszportu, już tłumaczymy, czym się charakteryzuje takie zdjęcie. Zdjęcie do dowodu osobistego powinno być wykonane frontem, zdjęcia profilowe odpadają. Na danej fotografii, należy mieć neutralny wyraz twarzy, nie można się uśmiechać, ani okazywać smutku. Usta powinny być zamknięte. Jeżeli chodzi o skórę, powinna mieć naturalny kolor, a oprócz tego ważne są też oczy. Ich źrenice powinny być uwidocznione. Uszy należy odsłonić, tak by włosy nie zasłaniały twarzy. Do fotografii zabronione jest zakładanie okularów i różnego rodzaju okryć głowy.

Jakie wymiary powinno posiadać zdjęcie do dowodu osobistego?

Jeżeli chodzi o format zdjęcia do dowodu osobistego, to wynosi on 35×45 mm. Jest to taki standard, jeżeli zdjęcie będzie posiadało inne wymiary, komputer go nie zaakceptuje. Jeżeli fotografia nie będzie zgodna z wymogami, nie mamy szans, żeby dane zdjęcie przeszło przez ręce urzędnika. Takie są wymogi i należy się do nich stosować.

Zdjęcie do dowodu osobistego lepiej wykonać samodzielnie, czy u fotografa?

W przypadku, gdy przygotowujemy się do złożenia wniosku o dowód osobisty i wykonujemy specjalną fotografię, pojawia się dylemat. Takie zdjęcie lepiej wykonać samodzielnie? Czy może warto skorzystać z usług profesjonalisty? Zdecydowanie druga opcja jest zalecana. Gdy skorzystamy z usług specjalisty, mamy gwarancję, że wykonane przez niego zdjęcia są prawidłowe i zostaną zaakceptowane przez Urząd.

Zobacz też: http://www.chainsaw.pl/wywolanie-zdjec-internet-mozliwe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here