Pies to bardzo duża odpowiedzialność. Przygarniając go pod swój własny dach musimy pamiętać, aby nie tylko darzyć go miłością, ale również odpowiednio o niego dbać. Piesek nie jest jedynie zwierzęciem, które możemy głaskać i przytulać. Jest to duża odpowiedzialność i obowiązki. Jednym z takich obowiązków jest oczywiście karmienie pupila. Jak często powinno się to robić?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-czesto-karmic-psa/

Żywienie psa – przede wszystkim systematyczność

Bardzo duża liczba posiadaczy psów popełna duży błąd nawet o tym nie wiedząc, ani nie będąc tego świadomym. Pupil nie powinien mieć wolego dostępu do miski z jedzeniem. Takie myślenie nie jest poprawne. Z wodą jednak jest to jak najbardziej wskazane. Niestety wielu właścicieli z powodu swojej wygody decyduje się na coś takiego. Nie zwracając uwagi na to, że pupil musi mieć swoje wyznaczone godziny do jedzenia.

Pies, aby mógł dobrze i zdrowo funkcjonować potrzebuje mieć w swoim życiu wprowadzoną systematyczność. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kwestie jedzenia, a właściwie ustalenia godzin podawania zwierzakowi posiłków. Chodzi tutaj również o spacery, które musimy zagwarantować swojemu psu kilka razy dziennie. Pies nie będzie potrafił zrozumieć dlaczego skoro codziennie wychodził na spacer, pewnego dnia nie wyszedł. Dlatego tak ważna jest dla nich systematyczność.

Jak często należy karmić szczeniaka?

W przypadku szczeniaków wyglądają nieco inaczej. Pory karmienia są inne, niż u dorosłego psa. Maluchy są głodne dosłownie cały czas. Nie jest to natomiast nic złego i nie powinno się tego obawiać. Jest to całkowicie normalne. Szczeniaka powinno się karmić naprawdę bardzo często. Karmienie może odbywać się nawet kilka razy dziennie. Kiedy natomiast zwierzak będzie rósł, należy stopniowo zmniejszacie ilość pokarmu mu podawanego. 

Zobacz też: http://www.bursztynia.pl/czym-powinno-sie-karmic-psa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here