Chile nie jest zbyt często odwiedzane przez turystów z naszego kraju, ale pora to zmienić. Kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania dla osób ceniących zróżnicowane pejzaże oraz kolonialną architekturę. Podróż do Chile może się okazać idealnym pomysłem na wyjazd turystyczny.

Atrakcje w Chile z logostour.pl

Chile jest wyjątkowe – długie i wciśnięte pomiędzy pasmo Andów i wybrzeże Oceanu Spokojnego. Dość powiedzieć, że w swoim najszerszym miejscu ma jedynie 445 km. Ponadto występują tam aż cztery klimatyczne i stąd wyjątkowo różnorodna sceneria. Na północy rozciąga się najbardziej jałowa pustynia na świecie, czyli Atacama z dymiącymi gejzerami i księżycowym niemal krajobrazem. Wzdłuż wybrzeża mamy piękne, wręcz rajskie plaże dla spragnionych beztroskiego spędzania czasu. Bliżej gór, już w części południowej, dominują wiecznie zielone lasy, a na samym południu potężne lodowce. Z jednej strony dziewicza przyroda, a z drugiej zabytki Santiago de Chile.

Wycieczka do Chile – wyjątkowy czas w niesamowitym miejscu

Podróż do Chile zawsze zaczyna się w uroczej stolicy kraju, czyli Santiago de Chile. To fantastycznie położone miasto na przedgórzu andyjskim zachwyca architekturą. Sercem miasta jest Plaza de Armas ze wspaniałym budynkiem katedry utrzymanym w stylu kolonialnym czy równie ciekawym gmachem poczty głównej. To tutaj też znajduje się najstarszy budynek kolonialny Casa Colorada, w którym mieści się muzeum Santiago. Piękno miasta szczególnie widać z jednego ze wzgórz zlokalizowanych w mieście np. ze wzgórza Santa Lucia.

Niesamowita wrażenie na każdym robi zaś pustynia Atacama i to nie tylko w ciągu dnia, ale także w czasie zachodu słońca. Na pustyni widać wiele niesamowitych formacji skalnych, a ogrom pustkowia sprawia nieprawdopodobne wrażenie. Trzeba zajrzeć do miasteczka San Pedro de Atacama u stóp wulkanu, które stanowi świetną bazę wypadową w głąb pustyni, przede wszystkim do Doliny Śmierci z urzekającymi grotami solnymi oraz Doliny Księżycowej.

Dalej koniecznie należy zobaczyć urokliwe jeziorko lagunowe Chaxa zasiedlone przez tysiące różowych flamingów, błękitne jeziora Miscanti i Miñiques oraz pole gejzerów Tatio. Śniadanie zjedzone w takim miejscu smakuje wyjątkowo, kąpiel w gorących źródłach jest nie lada atrakcją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here