Przygotowanie znakomitej kawy, jak z ulubionej kawiarni, może wydawać się nie lada wyzwaniem. Jednak okazuje się, że wystarczy tylko zaopatrzyć się w innowacyjny i nowoczesny ekspres do kawy, by uzyskać taki sam, doskonały efekt. Teraz każdy może wcielić się w rolę profesjonalnego baristy!

Kawa z kawiarki czy ekspresu?

Osoby, które zgłębiły wszystkie tajniki przygotowania dobrej kawy, bez przeszkód mogą zrobić to samodzielnie, bez użycia ekspresu do kawy. Niezbędne będą wysokiej jakości ziarna kawy, młynek, kawiarka, spieniacz do mleka i termometr gastronomiczny. Jednak dla osób, które dotychczas korzystały tylko z ekspresu do kawy, może wydawać się to trudnym zadaniem. Potrzeba pewnego nakładu pracy i cierpliwości, aby ręcznie przygotować znakomitą kawę, chcąc wykorzystać wszystkie akcesoria baristyczne. Problemami, które możemy napotkać na drodze do ulubionego napoju są przede wszystkim zbyt grubo lub drobno zmielone ziarna, nieodpowiednio spienione mleko, złe proporcje wody do kawy… Można długo wymieniać, dlatego jeżeli chcemy delektować się idealną kawą, najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnego ekspresu do kawy.

Innowacyjny ekspres do kawy

Jak się okazuje, nie musimy ponosić ogromnych kosztów, wybierając duży ekspres, jaki znajdziemy w ulubionej kawiarni. Producenci zadbali, aby każdy kawosz miał możliwość przygotowania znakomitej kawy w domowych warunkach za pomocą małego i bardzo funkcjonalnego urządzenia. Mowa o ekspresie na kapsułki, który jest niezwykle prosty w użyciu i przyrządzi dla nas idealny napój. Nowoczesne urządzenia charakteryzują się doskonałymi parametrami. Jednym z nich, który pozwala przygotować kawę z gęstą cremą, o wyważonym smaku i głębokim aromacie jest ciśnienie. Przyzwoite ekspresy posiadają pompę, która wytwarza ciśnienie na poziomie 15 barów. Jednak nowoczesne urządzenia oferują aż 19 barów (np. modele dostępne w ofercie Nespresso).

Espresso to dopiero początek!

Intensywne, pełne w smaku espresso stanowi bazę wszystkich kaw mlecznych. Nie ma konieczności przygotowywania za każdym razem świeżego napoju – kapsułki do kawy umożliwiają zaparzenie znakomitych mlecznych kaw w ekspresowym tempie. Wystarczy włożyć do ekspresu kapsułkę z ulubioną kawą i nacisnąć przycisk, by po chwili delektować się znakomitym, świeżym napojem. Kapsułki do kawy kryją w sobie wiele smaków, dzięki czemu będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi bariści, przygotowując napoje o różnorodnych nutach aromatycznych. Czego jeszcze potrzebujemy, aby stworzyć idealną kawę?

Automatyczny spieniacz do mleka

Wytrawni kawosze z pewnością będą chcieli eksperymentować z dodatkowymi akcesoriami, umożliwiającymi przygotowanie idealnej kawy. Jednym z nich jest spieniacz do mleka. W tym przypadku z pomocą przychodzą również innowacyjne urządzenia, takie jak Nespresso Aeroccino. To niezwykle prosty w użyciu i funkcjonalny spieniacz, który umożliwi przygotowanie idealnej, kremowej mlecznej pianki, zarówno na gorąco, jak i na zimno. Z Nespresso Aeroccino nie ma konieczności wcześniejszego podgrzewania mleka, wystarczy tylko wlać odpowiednią porcję, by po kilku sekundach uzyskać idealną piankę, znakomitą do wszystkich kaw mlecznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here