Zapewne wielu z nas marzy o własnym dziecku. Już nawet wtedy, kiedy sami jesteśmy jeszcze dziećmi, często bawimy się z innymi dzieciakami w rodzinę, gdzie to jedno dziecko jest mama, drugie dziecko jest tatą, a cała reszta dzieciaków jest dziećmi. Jako dzieci lubimy sobie wyobrażać życie jako człowiek dorosły. Wydaje nam się to wtedy bardzo fascynujące. Uważamy to za coś nieosiągalnego, w końcu dzieli nas od dorosłości bariera czasu.

A wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej

A wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiejTo własnie dlatego, kiedy zakazuje się czegoś dziecku, ono dołoży wszelkich starań do tego, by właśnie to uczynić. W końcu jeżeli coś zostaje nam zabronione, to musi mieć dla kogoś jakieś znaczenie. Musi być coś warte, musi coś ze sobą nieść, a przy okazji fascynuje i zaciekawia. Tak więc, w miarę jak z dzieci stajemy się dorosłymi, przestajemy bawić się w rodzinę i coraz bardziej na poważnie zaczynamy myśleć o tym, by założyć swoją własną rodzinę, ale już taką na prawdę. Nie w zabawie, ale taką rzeczywistą, za którą trzeba wziąć realną odpowiedzialność.

Oczywiście wiadomo jest, że aby móc założyć rodzinę, trzeba mieć z kim, czyli potrzebny jest odpowiedni partner. Oczywiście najlepiej taki, którego kochamy całym sercem i który nas kocha. Bo przecież wiadomo, że związek bez miłości nie ma szans, by mógł przetrwać w szczęściu, bez zdrad i ciągłych kłótni, podczas których wytykamy sobie wszystko, nawet te najmniejsze bzdury. Taki związek po prostu nie ma szans przetrwać do końca życia. A każdy z nas przecież marzy o tym, by jego związek z ukochaną osobą taki właśnie był, prawda?

Odpowiedni partner to podstawa

Jeżeli mamy to szczęście, że znaleźliśmy odpowiedniego partnera, przy którym czujemy, że to własnie to, że on jest tym jedynym, i mamy pewność, że on odczuwa to samo względem nas, wtedy dopiero możemy poważnie zacząć brać pod uwagę to, by założyć z tym partnerem rodzinę. Niestety nie raz jest tak, że jeżeli jeden z partnerów jest gotowy na dziecko i bardzo już go pragnie, to drugi z partnerów nie jest jeszcze gotów i potrzebuje jeszcze trochę czasu. Może się zdarzyć, że będzie to prowadziło do częstych rozmów na ten temat, wychodzących oczywiście od osoby, która to dziecko chce już mieć.

Może się też zdarzyć, że nasz partner w ogóle nie będzie chciał dziecka. Nigdy w życiu. Jeżeli nasza potrzeba posiadania potomka będzie bardzo silna, może się okazać, że partner przestanie w naszych oczach być dla nas odpowiedni. Po prostu okaże się, że potrzeba posiadania potomka jest silniejsza niż miłość do partnera i po prostu dojdzie do tego, że odejdziemy od obecnego partnera, by znaleźć sobie takiego, który będzie chciał posiadać swoje potomstwo.

Śniło mi się że jestem w ciąży

Śniło mi się że jestem w ciążyCzęsto kobiety mówią koleżanką słowa takie jak: „śniło mi się że jestem w ciąży” albo też „śniło mi się, że mam trójkę wspaniałych dzieci”. Sny czasami odzwierciedlają to, czego pragniemy lub to, czego się obawiamy. Jeżeli nasz partner nie jest jeszcze gotów na posiadanie potomstwa, to dajmy mu czas. Nie mamy żadnego prawa, by go zmuszać do tego. To nieodpowiedzialne. Niestety zdarzają się sytuację, że kobiety zapewniają swoich partnerów, że biorą tabletki antykoncepcyjne, a rzeczywistość jest całkiem inna – przestały je brać, by zajść w ciąże, a potem wmówić partnerowi, że tabletki nie zadziałały.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że partner może się wystraszyć. Jeżeli nie jest na coś gotów, to nie jest i trzeba to uszanować. Być może po roku albo po dwóch czy czterech latach partner sam wyraziłby chęć posiadania potomstwa. Wtedy, kiedy będzie się czuł w pełni sił na to, by stanąć na wysokości zadania, jakim jest zostanie ojcem. Bo wiadomo, że wtedy nie tylko trzeba dbać o swoja kobietę, ale także o narodzone dziecko. A nie każdy człowiek ma pojęcie o tym, jak z dzieckiem powinno się obchodzić.

Mówi się, że kobiety mają instynkt macierzyński i od pierwszych minut narodzin dziecka wiedzą, jak z nim postępować. Niestety to nie sprawdza się w każdym przypadku. Istnieją przecież kobiety, które nie mają bladego pojęcia, jak postępować z dzieckiem i o wszystko wolą dopytać tych kobiet, które mają już doświadczenie. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Pokazuje to jedynie, że nie tylko mężczyzna może czuć się nie gotowym na narodziny dziecka. Przecież kobieta tak samo może czuć się jeszcze niegotowa, a to partner może ją namawiać do posiadania dziecka.

Jeżeli ludzie się kochają, to oczywiście, że sobie poradzą

Ale lepiej poczekać na moment, kiedy oboje rodziców będzie na to gotowych, niż zmuszać jednego rodzica do posiadania potomstwa. To może odbić się na dziecku. W końcu kiedy nie jesteś gotowy na dziecko, a ono nagle się pojawi, będziesz mógł odczuwać wobec niego pewną odrazę, pewien dystans. Powinno to z czasem minąć, ale dla dziecka przecież lepiej jest wtedy, gdy od pierwszych godzin swojego życia odczuwa intensywną miłość od obojga swoich rodziców, a nie tylko od jednego. Posiadanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, więc jeżeli sam czujesz, że nie jesteś jeszcze na siłach, by tę odpowiedzialność udźwignąć, nie decyduj się na dziecko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here