Sklep otwarty w niedzielę pozwala na zaopatrzenie się szybko w produkty spożywcze niezbędne ze względu na nieoczekiwaną wizytę gości lub takie, które skończyły się, a będą potrzebne do przygotowania śniadania do szkoły bądź pracy w poniedziałek. W które niedziele są obecnie czynne sklepy i od czego to zależy oraz jak znaleźć sklep otwarty w niedzielę za pomocą aplikacji mobilnej?

W które niedziele czynne są w Polsce sklepy?

Kwestie zakupów w niedzielę reguluje wprowadzona przez polski rząd ustawa o zakazie handlu. Z roku na rok przepisy ulegają w tym zakresie zmianom. W 2019 roku w Polsce handel jest już dopuszczalny tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, w niedzielę przed Wielkanocą i w dwie kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem. Od 2020 roku obostrzenia w zakresie handlu w niedzielę będą w Polsce jeszcze większe. W kolejnym roku handel będzie możliwy w dwie niedziele handlowe przed Bożym Narodzeniem, w jedną niedzielę przed Wielkanocą oraz w cztery ostatnie niedziele następujących miesięcy: styczeń, kwiecień, czerwiec i sierpień. Przy tak dużych ograniczeniach zrobienie zakupów wydaje się problematyczne, ale na szczęście istnieją sklepy, w których zaopatrzymy się w każdą niedzielę, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Jakie sklepy są czynne w każdą niedzielę?

Jeśli chodzi o sklep otwarty w niedzielę (bez względu na to, która jest to niedziela w miesiącu) to, m.in.: stacje paliw płynnych, apteki i punkty apteczne, placówki handlujące głównie kwiatami, pamiątkami lub dewocjonaliami, prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych, piekarnie, cukiernie i lodziarnie oraz restauracje. Ustawa o zakazie handlu, regulująca pracę sklepów w Polsce w niedzielę, mówi również o tym, że sprzedaż w tym dniu może być prowadzona przez przedsiębiorcę, który jest osobą fizyczną, bez względu na sprzedawane w sklepie produkty, jeśli robi to osobiście, we własnym imieniu oraz na własny rachunek. Korzystają z tego niektóre sieci sklepów działające na zasadzie franczyzy.

Jak znaleźć sklepy czynne w każdą niedzielę?

Gdy poszukujemy sklepu, który pozwoli na wykonanie zakupów w niedzielę, nie musimy pytać się o to przechodniów lub też zdawać się na informacje od bliskich. Takie informacje mogą być niedokładne, ponieważ zdarza się, że godziny i dni otwarcia sklepów ulegają zmianom. Jeśli chcemy bardzo szybko znaleźć sklep otwarty w niedzielę w najbliższej lokalizacji, powinniśmy zainstalować odpowiednią aplikację mobilną na smartfony i inne urządzenia przenośne. Niektóre z nich już po włączeniu GPS-a i sieci internetowej na urządzeniu przenośnym pozwalają nie tylko na odnalezienie sklepu, który znajduje się najbliżej, i wyświetlenie godzin jego pracy na mapie, ale również na wyznaczenie najkrótszej trasy bez względu na to, w jaki sposób się poruszamy (pieszo, samochodem, innym środkiem lokomocji). W tym zakresie dostajemy także na bieżąco wskazówki (np. w którą stronę mamy skręcić i jaką odległość jeszcze mamy przebyć). To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu nie zgubimy się w nieznanym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here