Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym (z ang. Platelet Rich Plasma, w skrócie PRP) zostały udowodnione naukowo, co sprawia, że zabieg ten cieszy się ogromny zainteresowaniem kobiet, które lubią dbać o siebie i chętnie korzystają z nowinek, jakie oferuje medycyna estetyczna.

Zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym PRP Magellan dostępne są tylko w renomowanych miejscach, w tym w warszawskiej Klinice Miracki. Jednak wokół tzw. wampirzego liftingu, rozpropagowanego przez narosło sporo mitów i przekłamań, które warto wyjaśnić.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to krwawy i bolesny zabieg – MIT

Mimo, że do ostrzykiwania osoczem, wykorzystuje się krew własną pacjenta – a dokładnie odwirowane w specjalnej wirówce osocze, zabieg nie jest krwawy, gdyż lekarz pobiera z żyły niewielką ilość krwi i wstrzykuje preparat z osoczem za pomocą mikronakłuć. Tak więc osoby, które przeraża widok rozlanej krwi, nie muszą niczego się obawiać. Mitem jest również przekonanie, że wampirzy lifting boli – ostrzykiwanie osoczem PRP Magellan nie jest bolesne, gdyż specjalista nanosi wcześniej na obszar zabiegowy krem lub maść znieczulającą, aby wyeliminować jakiekolwiek odczucia bólowe.

Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest tylko z krwi własnej pacjenta – FAKT

Tak. Podczas mezoterapii osoczem bogatopłytkowym PRP Magellan wstrzykuje się pacjentowi jedynie jej własne komórki, które produkują tzw. czynniki wzrostu (peptydy), odpowiedzialne za regenerację i procesy naprawcze tkanek. 

Wampirzy lifting nie może zostać wykonany u alergików – MIT

To nieprawda, jest wręcz przeciwnie. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest fantastyczną alternatywą dla alergików, gdyż osocze jest autologiczną substancją i ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej jest niemal zerowe. Jest to produkt pochodzący z krwi pacjenta, nie stanowi więc dla niego zagrożenia.

Osocze bogatopłytkowe rewitalizuje skórę i daje efekt jej odmłodzenia – FAKT

Wampirzy lifting ma zbawienny wpływ na kondycję skóry, jak już zostało to wspomniane we wstępie, jego efektywność została potwierdzona badaniami klinicznymi, jest to więc fakt. Czynniki wzrostu pobudzają fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zmarszczki zostają spłycone, skóra wygląda na zrewitalizowaną i wypoczętą już po jednym zabiegu.

Kremy z osoczem bogatopłytkowym są tak samo skuteczne jak mezoterapia – MIT

Niestety żadne kosmetyki nie zastąpią samego zabiegu, nie zagwarantują takiego samego efektu, jak ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym przez specjalistę – ponieważ cenne właściwości PRP są aktywne tylko 20-25 minut i w tym czasie preparat musi zostać wprowadzony do skóry, aby mógł zadziałać.

Osocze bogatopłytkowe pomaga w leczeniu łysienia – FAKT

Tak, to prawda. Wiele osób nie jest zupełnie świadomych, jak szerokie zastosowanie ma osocze bogatopłytkowe PRP – działa fantastycznie na skórę głowy, pobudza krążenie, stymuluje cebulki włosów do wzrostu. To zabieg, z którego jak najbardziej mogą skorzystać pacjenci, chcący poprawić gęstość włosów i zahamować proces ich bezpowrotnej utraty. Co więcej, osocze redukuje też rozstępy, blizny potrądzikowe, a nawet jest wykorzystywane w medycynie sportowej i ortopedii (w regeneracji kontuzji, zmian reumatycznych).

Podsumowując, jak widać wiele informacji na temat wampirzego liftingu jest nieprawdziwych – nie jest on bolesny, zakazany alergikom, czy tożsamy ze stosowaniem kremów z osoczem bogatopłytkowym i ma znacznie szersze zastosowanie, niż odmłodzenie starzejącej się, odwodnionej i zmęczonej skóry.

Zauważyłaś, że Twoja skóra traci napięcie, jędrność i elastyczność, rozważasz skorzystanie z pomocy lekarza medycyny estetycznej, by wyglądać młodziej i atrakcyjniej? Chcesz dowiedzieć się więcej, na temat mezoterapii osoczem bogatopłytkowym PRP Magellan lub innych skutecznych zabiegach odmładzających i regenerujących skórę twarzy, szyi i dekoltu? Zajrzyj koniecznie na stronę internetową warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here