Produkty kosmetyczne, zostały stworzone głównie z myślą o pielęgnacji. Różnorodność jest ogromna. Obecnie w sklepach półki, aż się uginają od ich nadmiaru. Maseczki do twarzy dostarczają skórze zdecydowanie więcej składników nawilżających i regenerujących, niż pozostałe produkty. Po ich zastosowaniu skóra jest intensywnie odżywiona.

Maseczki do twarzy możemy stosować jako element zabiegu pielęgnacyjnego, lub jako odrębny zabieg. Praktycznie w każdej drogerii są dostępne gotowe maski do twarzy, które można zastosować w domowym zaciszu. Ważne, żeby wybrać odpowiedni rodzaj, dobrany do potrzeb skóry. 

Rodzaje maseczek kosmetycznych

Na rynku dostępne są maseczki kosmetyczne rożnego rodzaju, wyróżniamy:

  • maseczki podzielone, ze względu na typ cery,
  • maseczki podzielone, na efekt, który chcemy osiągnąć, 
  • maseczki podzielone, ze względu na konsystencję. 

Przeczytaj też: http://www.chainsaw.pl/zatokowy-bol-glowy-rozpoznac-rodzaj-bolu/

Rodzaje maseczek do twarzy

Maski stałe

Maski stałe są dość często wybierane przez kobiety, nie każdemu odpowiada jednak to, że zastygają na twarzy, co może być nie do końca miłym uczuciem. Występują w postaci pasty lub proszku, przed aplikacją należy je rozrobić. Gdy maska zastygnie na nasze twarzy, odmierzony czas minie, przed jej zdjęciem, należy ją zwilżyć i dopiero usunąć.

Maski miękkie

Maski miękkie nie twardnieją na skórze, świetnie przepuszczają wilgoć, ciepło i powietrze. Dostępne są w postaci żelu i kremu. Takich maseczek po aplikacji, nie należy zmywać. Wystarczy poczekać, aż się dobrze wchłonie. 

Maski-żele są łatwe w aplikacji, polecane głównie osobom, które posiadają skórę tłustą i problematyczną, ze względu na zawartość wielu substancji aktywnych oraz dodatkowym właściwościach złuszczających martwy naskórek. 

Maski-kremy dostępne są formie emulsji, można je stosować jako krem na noc. Gdy się obudzimy nasza skóra będzie silnie zregenerowana i odżywiona. Polecane są dla osób ze skórą suchą i dojrzałą.

Maski woskowe, parafinowe

Tego typu maski, jak sama nazwa wskazuje są na bazie parafiny lub wosku parafinowego. Produkowane są w postaci stałej, dlatego przed aplikacją musimy je rozpuścić. Gdy taka maseczka zostanie położona na skórę, tworzy tak zwaną okluzję, która lekko podnosi jej temperaturę. Dzięki temu jest lepszy efekt, skóra się detoksykuje, zanieczyszczenia są usunięte. Polecana szczególnie osobom ze skórą łojotokową.

Źródło: https://www.anjanka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here