Kto i w jaki sposób może dążyć do przechwycenia Twoich prywatnych danych? Co zrobić w sytuacji, gdy telefon jest podsłuchiwany? Przedstawiamy skuteczny sposób na bezpieczeństwo w komunikacji online.

Kto może szpiegować Twój telefon?

Profesjonalne rozwiązania do inwigilacji są aktualnie dostępne niemal dla każdego. Szpiegowanie telefonu lub komputera nie stanowi zatem większego problemu dla hakerów, przestępców czy nawet osób niezwiązanych z takimi działaniami. Rodzice kupują programy szpiegowskie, by pilnować swoje dzieci, a zazdrośni partnerzy często posuwają się do takich czynności w celu kontrolowania drugiej strony związku. Z systemów nadzoru korzystają także pracodawcy. Tego typu praktyki są w większości przypadków nielegalne, a kary za stosowanie programów szpiegowskich potrafią być naprawdę wysokie. Samo otrzymanie takiego oprogramowania nie jest jednak regulowane prawnie, co sprawia, że praktycznie wszyscy mogą mieć do niego dostęp. Co więcej, niekiedy możliwe jest skorzystanie z tego typu aplikacji za darmo w ramach wersji demo.

Zagrożeniem są jednak nie tylko czynności osób z naszego otoczenia, lecz także ataki cyberprzestępców. Nasze dane mogą okazać się bardzo wartościowe – zwłaszcza gdy chodzi o informacje dotyczące finansów. Niekiedy możemy także spotkać się z atakami polegającymi na wyłudzeniu pewnej opłaty za powstrzymanie się od udostępnienia naszych prywatnych informacji.

Podsłuchy i aplikacje szpiegowskie to realne zagrożenie

Jeśli podejrzewasz, że ktoś szpieguje i podsłuchuje Twój telefon, warto zastanowić się nad oznakami takiego działania. W przypadku bliskich osób możemy zauważyć, że ktoś wie coś, czego nie powinien wiedzieć – to zdecydowanie przesłanka, że coś jest nie tak. Często jednak funkcjonowanie oprogramowania szpiegowskiego jest dość dobrze ukryte, zwłaszcza gdy jesteśmy ofiarą zorganizowanego ataku. Możemy sprawdzić objawy takie jak zbyt szybkie rozładowywanie się baterii czy wolniejsze działanie smartfona, co może wskazywać na działanie niepożądanych aplikacji w tle. Nie zawsze jest to jednak bezpośredni dowód – może to być efekt różnego rodzaju uszkodzeń sprzętu.

Najprostsza metoda podsłuchiwania to przekierowanie połączeń pod inny numer; możemy to sprawdzić poprzez wprowadzenie kodu *#21# i naciśnięcie zielonej słuchawki. Jest to jednak metoda, która pozwala zweryfikować jedynie podstawowe ataki. Aby zapewnić sobie kompletną ochronę dla prywatnych danych, należy postawić na zaawansowane rozwiązania, które poradzą sobie z różnego rodzaju zagrożeniami. Przykładem może być oprogramowanie UseCrypt Messenger. Opinie UseCrypt Messenger wyrażają specjaliści od cyberbezpieczeństwa i są one bardzo pozytywne.

UseCrypt Messenger to sposób na ochronę przed podsłuchiwaniem i szpiegowaniem

Jeśli poszukujesz rozwiązania, które pomoże Ci w dopilnowaniu, by Twoje prywatne informacje nie trafiły w ręce niepowołanych osób, warto sięgnąć po UseCrypt Messenger. To polska aplikacja, która nie przechowuje poufnych informacji na serwerze, dodatkowo szyfrując dane znajdujące się na samym urządzeniu. Bezpieczny komunikator UseCrypt Messenger jest także zabezpieczony odrębnym hasłem, które będzie skuteczną ochroną przed fizycznym dostępem do prywatnych wiadomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here