Jeśli zastanowimy się nad ilością dostępnych konstrukcji na rynku, na pewno będziemy mieć niemały problem z tym, by wybrać odpowiedni model ekspresu do kawy. Najważniejszym kryterium jest informacja, gdzie dany model będzie eksploatowany. Jeżeli chodzi o ekspresy wybierane do firmy, zazwyczaj różnią się one od tych, które eksploatujemy w domach prywatnych. Dlaczego? Ponieważ modele przemysłowe muszą mieć więcej funkcji, charakteryzować się większą wydajnością i przede wszystkim pojemnością – zarówno jeśli chodzi o zbiornik wody, jak i pojemnik na kawę czy mleko. Dziś zastanowimy się nad tym, jaki ekspres Delonghi wybrać, by spełnił on wszystkie oczekiwania użytkowników lub domowników.

Ekspres do domu

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę kupując ekspres Delonghi do domu jest to, czy ekspres ma być modelem ciśnieniowym, czy automatycznym. Chociaż wiele osób rekomenduje modele automatyczne, ponieważ wystarczy nacisnąć jeden przycisk i po chwili można cieszyć się ulubioną kawą i są one prawie bezobsługowe, lepsza kawa wychodzi przy umiejętnym stosowaniu modeli ciśnieniowych. Jak zatem wybrać? Przede wszystkim spróbować obydwu rozwiązań u kogoś znajomego lub sprawdzić ich obsługę w sieci. Warto również zaznaczyć, że model ciśnieniowy jest o wiele tańszy, dlatego dla domowego budżetu będzie on o wiele bardziej przyjazny. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Ekspres do firmy

W niewielkich, średnich, a czasem nawet dużych biurach, spotkać można klasyczne ekspresy, które dedykowane są klientom prywatnym. Chociaż wydawać się może, że większość z nich to standardowy produkt, firmy mające dostęp do zaawansowanej wiedzy na temat tych konstrukcji, po okresie gwarancyjnym, wprowadzają do nich pewne innowacyjne modernizacje. Oczywiście standardowy ekspres Delonghi nie poradzi sobie z wydajnością, jeśli będzie musiał przygotować powiedzmy 60 kaw dziennie i będzie uruchamiany niemal tyle samo razy. Co zatem zrobić? Wybrać model, którego konstrukcja pozwala na tak dużo pracy. Co prawda będzie on kosztował nieco więcej, lecz firma uniknie w ten sposób wielu awarii. W małych biurach, gdzie pracuje ok. 3-6 osób, standardowy ekspres Delonghi powinien poradzić sobie bez problemu. Częstość użytkowania zbliżona będzie do standardowej sytuacji domowej.

ekspres do kawy Delonghi

Jak widać, innowacyjny ekspres Delonghi jest w stanie zaskoczyć wszystkich wymagających użytkowników. Warto więc zastanowić się nad ewentualnym zakupem, który na pewno usatysfakcjonuje wszystkich lokatorów lub pracowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here