Jeżeli chcemy wybrać wagę łazienkową, nie możemy ograniczać się jedynie do wyboru pomiędzy wagą mechaniczną a wagą elektroniczną. Coraz bardziej popularnym wyborem obecnie jest waga z pomiarem tłuszczu, nazywana również analizatorem składu ciała. Taki analizator pozwala śledzić zmiany zawartości tkani tłuszczowej, które zachodzą w organizmie.

Co jest lepszym wyborem? Waga, czy analizator?

Podczas wyboru wagi zawsze należy kierować się osobistymi potrzebami. Jeżeli szukamy urządzenia, które ma służyć wyłącznie do kontroli masy ciała, najlepiej wybrać wagę elektroniczną lub mechaniczną. Jeżeli zależy nam na szczegółowych informacjach, niezbędny jest zakup analizatora.

Parametry wag i analizatorów

Wagi i analizatory różnią się od siebie wieloma parametrami. Najważniejsze to:

Dokładność pomiaru, wysokiej jakości urządzenie pozwoli kontrolować masę ciała oraz oceniać zachodzące zmiany treningowe lub dietetyczne. Należy szukać produktów, które mają wysoką czułość pomiaru.

Zakres pomiaru, świadczy o minimalnym i maksymalnym obciążeniu, jaki może zostać zważony przez dany sprzęt. Jeżeli chce się zważyć osoba, której waga przekracza maksymalne obciążenie, nie powinna tego robić, ponieważ wynik może nie być dokładny.

Wagi i analizatory, co lepsze?

Zasilanie, zależy od rodzaju wagi. Występuje zasilanie na baterię, alkaliczne lub litowe.

Materiał wykonania, ma ogromne znaczenie. Od niego zależy, przez jaki czas będziemy mogli korzystać z urządzenia. Najczęściej wykorzystywane materiały to: metal, szkło, drewno. Od zastosowanego materiału, zależy również wygląd naszej wagi.

Funkcjonalność, klasyczne wagi łazienkowe pokazują podstawową informacje, czyli masę ciała. Z kolei analizatory, są bardziej zaawansowany sprzętem, ukazują bardziej szczegółowe informacje, mogą na przykład obliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne oraz ukazać ile mamy masy tłuszczowej.

Cena, uzależniona jest od rodzaju i modelu wagi. Ceny wahają się w granicach od 20 złotych do kilkuset złotych. Najdroższe są profesjonalne urządzenia do pomiaru masy ciała.

Przeczytaj też: http://www.chainsaw.pl/twistery-idealne-sposob-wymodelowana-sylwetke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here