Warto mieć świadomość, że pojemnik ibc jest montowanym na paletach przemysłowym pojemnikiem służącym do wielokrotnego wykorzystania. Zbiornik ibc doskonale zda bowiem egzamin jeżeli chodzi o przechowywanie i transport różnych substancji, do których koniecznie należy zaliczyć proszki czy płyny. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że każdy z pojemników może być bez żadnego problemu przemieszczany za pomocą wózka widłowego czy paletowego.

Z czego produkowane są pojemniki IBC?

Należy przede wszystkim wiedzieć, że kontener ibc wymiary mogą być zbudowane na bardzo dużą liczbę sposobów. Wszystko uzależnione jest bowiem od różnych czynników, w tym od tego, czy dany zbiornik do przewozu płynów będzie trzeba ponownie wykorzystać, jakie są wymogi prawne, a także jaka jest wymagana trwałość pojemnika. Trzeba podkreślić, że w kwestii sztywnych ibc, które są w kształcie sześcianu, wewnętrzne pojemniki w zdecydowanej większości przypadków będą wykonane z tworzywa sztucznego. Należy do niego zaliczyć przede wszystkim polietylen wysokiej gęstości czy polietylen.

Trzeba także wiedzieć, że są one również dostępne w innych materiałach, takich jak galwanizowana, aluminium. Z kolei sztywny wewnętrzny koszyk albo pojemnik przeważnie wykonywany jest z żelaza lub galwanizowanej rurowej stali.

Jakie zalety posiada pojemnik IBC?

Nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, że pojemniki do przewozu płynów z roku na rok zyskują na popularności. Jest to bowiem niezwykle bezpieczny sposób na przenoszenie różnych produktów z jednego punktu do drugiego. Warto także podkreślić, żę sztywne ibc w kształcie kostki bardzo często ma standardowy rozmiar powierzchni, co pozwala nie tylko na bardzo łatwą wysyłkę, ale również transport. Jest to powszechny rozmiar palet w bardzo dużej liczbie krajów.

Trzeba również wiedzieć, że w podstawie będzie znajdował się odpowiedni zawór, do którego bez żadnego problemu można będzie podłączyć wąż, co pozwoli na bardzo łatwe przenoszenie zawartości do mniejszych pojemników nie tylko w celu dystrybucji, ale także pakowania i sprzedaży. Jest to tez istotne, ponieważ część wymogów prawnych związanych z opakowaniami muszą być lokalnie zagwarantowane. Nie wszyscy wiedzą, że sztywniejsze pojemniki ibc w kształcie kostek można będzie bez żadnego problemu układać w stosy, by możliwe było optymalne wykorzystanie przestrzeni w trakcie przechowywania oraz transportu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here