Czy wyobrażasz sobie proszek do prania zupełnie eko i pozbawiony jakichkolwiek detergentów i innych sztucznych składników? Jeśli nie, w poniższym wpisie postaramy się przekonać Cię, że zrobienie samodzielnie takiego proszku do prania jest prostsze niż myślisz. Zapraszamy Cię więc do lektury!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/domowy-proszek-do-prania-nie-tylko-zero-waste/

Jak zrobić domowy proszek do prania?

Wszystko, co dobre, pożyteczne i zrobione samodzielnie wymaga od nas odrobiny zaangażowania. Nie inaczej jest więc z przygotowaniem domowego proszku do prania. Aby go zrobić, potrzebujesz miarki, tarki oraz gumowych rękawiczek. Natomiast w skład proszku do prania wejdą:

  • Boraks
  • Soda myjąca (węglan sodu)
  • Czyste mydło w kostce / mydło kastylijskie lub płatki mydlane
  • Pojemnik z bezpieczną pokrywką

Pierwszym krokiem, jaki wykonamy jest starcie mydła w kostce. Chyba, że używamy płatków mydlanych. Wówczas ten krok pomijamy. Tarka jednak przyda nam się właśnie do tego, aby zetrzeć mydło. Jedna kostka może okazać się nie wystarczająca, jeśli planujesz przygotowanie większej ilości proszku do prania. W następnym kroku wymieszamy wszystkie składniki. Najlepiej zrobić to od razu w pojemniku, w którym planujemy przechowywać proszek. W tym celu mieszamy dwie części boraksu, 2 części sody oczyszczonej oraz jedną część startego mydła lub płatków mydlanych. Ważne, aby zachować podane tutaj proporcje. 

Jak korzystać z domowego proszku do prania?

Jak widzisz, przygotowanie domowego proszku do prania jest naprawdę bardzo proste. Wymaga od nas jedynie odrobiny zaangażowania. A jest z całą pewnością tańsze i równie wydajne, jak środki do prania, które kupujemy w sklepie. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, używając takiego domowego proszku do prania.

Po pierwsze na każdy załadunek pralki należy nałożyć do dozownika 3 płaskie łyżki stołowe. Ewentualnie, jeśli wiesz, że Twoja pralka jest urządzeniem o wysokiej wydajności, wystarczy jedna łyżka. Natomiast koniecznie pamiętaj o tym, aby taki domowy detergent przechowywać równie odpowiedzialnie, jak normalny proszek do prania. Musi on więc być przechowywany w szczelnie zamkniętym pojemniku, z mocno przylegającą pokrywką, z dala od dzieci i zwierząt. Warto również opisać pojemnik, oznaczyć go tak, aby inni domownicy wiedzieli, co się w nim znajduje i do czego służy. Pojemnik z hermetycznym zamknięciem zapobiegnie również dostawaniu się wilgoci do naszego domowego proszku do prania oraz jego zbrylaniu.

Zobacz też: http://www.chainsaw.pl/robimy-samodzielnie-plyn-plukania-tkanin/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here