Każdy z nas ma tylko jedno życie. Zadbajmy o nie. Sprawmy, by przejść przez nie zdrowo i szczęśliwie. Oto 10 naszych sposobów na udane i zdrowe życie. Stosujmy się do większości z nich a nasze życie stanie się lepsze.

Zdrowe życie – 10 praktycznych porad

1. Grunt to pozytywne nastawienie. Nie martw się na zapas. Bądź optymistą. Optymiści dbają o jakość swojego życia, zdrowie i są bardziej aktywni niż pesymiści.

2. Uprawiaj sport. Regularne uprawianie sportu poprawia samopoczucia, spowalnia starość i poprawia naszą sylwetkę dzięki czemu bardziej się akceptujemy. Uprawiając sport wzmacniamy nasze zdrowie i wydłużamy życie.

3. Nie stresuj się. Stres to jeden z największych wrogów człowieka. Stresując się wydzielamy do organizmu hormony, które w nadmiarze mogą uszkadzać niektóre organy oraz sprzyjają rozwojowi niektórych chorób.

4. Zadbaj o spokojny sen. Długość oraz jakość naszego snu ma zbawienny wpływ na gospodarkę hormonalną całego organizmu. Ważne jest zarówno regularne zasypianie o podobnej porze jaki ciągle ta sama długość snu (optymalnie ok. 8 godzin na dobę)

5. Poświęć się jakiemuś hobby. Udowodniono, że ludzie którzy poświęcają czas rożnym pasjom są bardziej zadowoleni i czerpią większą radość z życia. Hobby pomaga oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o wszystkich nieprzyjemnych sytuacjach.

6. Dbaj o sylwetkę. Utrzymywanie odpowiedniej masy ciała to jeden z kluczy do bycia szczęśliwym. Po pierwsze jesteśmy bardziej atrakcyjni, po drugie lepiej się czujemy a po trzecie zmniejszamy ryzyko zachorowania na różne choroby.

7. Ogranicz spożywanie alkoholu. W mniejszych ilościach alkohol wpływa pozytywnie na nasz organizm. Jednakże jego nadużywanie prowadzi do bardzo wielu groźnych chorób i ma destrukcyjny wpływ na nasz organizm. Zalecany jest jeden kieliszek czerwonego wina dziennie.

8. Ogranicz spożywanie mięsa. Obecność dużej ilości produktów mięsnych w diecie sprzyja zwiększeniu ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe. Dzieje się tak głównie dlatego, że mięso trafiające na nasz rynek jest w dużej mierze przetworzone i zawiera sporo szkodliwych konserwantów i innych substancji.

9. Nie pal papierosów. Każdy wypalony papieros skraca życie o kilka minut. Tytoń jest jednym z naszych największych wrogów. Regularne palenie papierosów drastycznie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory układu oddechowego. Szkodliwe jest także bierne palenie tytoniu.

10. Dbaj o uzębienie. Zęby są zwierciadłem kondycji zdrowotnej organizmu. Popsute zęby zwiększają ryzyko wystąpienia chorób serca i krążenia. Próchnica bądź nieświeży oddech to tylko czubek góry lodowej problemów jakie mogą się wiązać z brakiem odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej. Myjmy zęby regularnie i dokładnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here