Dostępność kolorowych bibelotów wprawia w radość nasze pociechy, lecz Nas przyprawia o zawrót głowy. Myśl o kolejnym zbędnym przedmiocie, za chwile rzuconym w kąt sprawia,że szukamy innych atrakcji. I tu przychodzą z odsieczą zabawki z filcu!

Zabawki z filcu

Zabawki z filcuW czasach wszechobecnego plastiku i niemalże nieograniczonego wyboru zabawek coraz więcej ludzi zaczyna doceniać i wracać do tego, co zapomniane. Dajemy drugie życie temu, co zostało wyparte przez nowocześniejsze rozwiązania. Tak właśnie jest z filcem. Pierwsze co przychodzi nam do głowy to stare, noszone przez nasze babcie kapelusze, dziadkowe walonki lub najzwyklejsze podkładki pod meble. Gdyby jednak dać ponieść się kreatywności? To naprawdę niezwykłe jak wiele możliwości daje nam ten stary, nieco zapomniany już materiał. Nasze maluchy uwielbiają kolorowe rzeczy, im bardziej kolorowo tym dla dziecka ciekawiej, zabawki z filcu to bogactwo barw, kształtów i różnorodności. Możemy wyczarować z niego rzeczy niezwykłe. Znając wyobraźnie naszych dzieci, można pokusić się o stwierdzenie, że czasami wybiega ona ponad to, co oferują nam sklepy. Aby jednak zadowolić malucha spróbujmy zabawkę nie kupić a…zrobić sami! Czas spędzony z dzieckiem na tworzeniu czegoś razem to niezapomniane chwilę umacniające więź. Stworzenie wspólnie filcowej zabawki będzie dla malucha wspaniałą zabawą a wasze dzieło cudowną sentymentalną pamiątką na lata. Dodatkowym walorem jest to, że filcowy materiał jest miękki-tym samym przewyższa on większość zabawek wykonanych ze sztucznych materiałów a fakt samodzielnego jej wykonania tylko cieszy i zachęca!

Jak zrobić to samemu?

Aby stworzyć cudo nie trzeba zbyt wiele wkładu, filc jest materiałem stosunkowo tanim,a nożyczki, igły i nici znajdą się w każdym mieszkaniu, dla tych jednak którzy szycia nie lubią dobrą alternatywą będzie klej na gorąco. Wystarczą również niepotrzebne nam już materiały np. kawałki ubrań czy stare guziki aby przyozdobić naszą zabaweczkę. Nie potrzebujemy specjalnych umiejętności aby zrobić tą małą, piękną, cieszącą oko maskotkę, pamiętaj jednak że precyzja jest tutaj ważna. Dobrze wykrojony wzór to gwarancja estetycznego wyglądu, w brew pozorom grubszy filc może nie być dla nas taki łatwy w obróbce, dlatego wycinanie powinno być tutaj zadaniem typowo dla osoby dorosłej, dziecko niech cieszy się z ozdabiania swojego wytworu wyobraźni przeniesionego na kawałek kolorowego materiału. Tak przygotowana zabawka będzie z pewnością jednym z ulubionych przedmiotów dziecka, to nie tylko wspaniała przytulanka i pamiątka na lata ale też piękna ozdoba!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here