Opadające policzki i kąciki ust to smutny portret upływającego czasu, który prędzej czy później dostrzegamy we własnym odbiciu. Jednak wiotkość skóry to defekt, który przeszkadza nam nie tylko na twarzy. Motylki na ramionach, bryczesy na udach czy obwisły brzuch – wszystko to potrafi odebrać radość z życia. Na szczęście istnieje wiele sposobów odmładzania skóry i przywracania jej jędrności. Zabieg z użyciem fal radiowych wiedzie wśród nich prym. A jeśli oczekujemy jak najszybszych i wyraźnych efektów, warto poznać jego najnowszą odsłonę – radiofrekwencję podskórną.

Fale radiowe – ratunek dla wiotczejącej skóry

Zabieg z zastosowaniem fal radiowych (RF) to popularna metoda ujędrniania skóry, odmładzania i modelowania sylwetki, wykonywana w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Zazwyczaj polega na nieinwazyjnym pobudzaniu skóry falami radiowymi przez jej powłoki, dzięki czemu po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja, ale konieczne jest wykonanie kilku sesji, aby efekt był zadowalający. Niedawno opracowano inną, dużo bardziej skuteczną terapię falami radiowymi, lecz nieco bardziej inwazyjną. Jest to zabieg radiofrekwencji podskórnej Attiva, wykonywany, m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Polega na iniekcji fal radiowych bezpośrednio do miejsca, gdzie występuje problem.

Zabieg Attiva – zasada działania

Radiofrekwencja za pomocą urządzenia Attiva polega na wprowadzeniu pod skórę mikrosondy, wytwarzającej i emitującej pole elektromagnetyczne, które wprawia cząsteczki wody w tkankach w drgania oscylacyjne. Tarcie dipoli wody w tkance podskórnej powoduje wzrost temperatury do około 50 stopni Celsjusza. Osiągnięcie takiej temperatury powoduje skrócenie włókien kolagenowych, co zapewnia wzrost napięcia i obkurczenie skóry. Z kolei skurcz włókien kolagenowych stanowi bardzo silny bodziec aktywujący fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Wyższe temperatury (około 65 stopni) powodują niszczenie komórek tłuszczowych, więc pozwalają na skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, są też wykorzystywane do usuwanie rozstępów i blizn.

Metoda ta umożliwia pełne dostosowanie intensywności zabiegu do kondycji skóry. U pacjentów z bardziej nasilonymi objawami starzenia (osoby starsze) czy z trudnymi do usunięcia zmianami skórnymi (rozstępy, blizny) proponuje się zabieg w wersji bardziej zaawansowanej, wymagającej 1-3-dniowej rekonwalescencji. Taka intensywna terapia wiąże się z niewielkim dyskomfortem w postaci kilkudniowego obrzęku, skraca jednak czas terapii (efekty osiągane są po 1 lub 2 zabiegach). Pacjenci z mniej nasilonymi zmianami lub niemający możliwości choćby kilkudniowego wyłączenia się z życia zawodowego, poddawani są zabiegowi, który jest mniej intensywny, bezbolesny i pozwala na powrót do aktywności tego samego dnia. Taka terapia wymaga jednak większej liczby sesji, powtarzanych co 1-3 miesiące.

Radiofrekwencja podskórna – korzyści z zabiegu

Odmładzający zabieg Attiva rozwiązuje problem wiotczenia skóry w jej głębokich warstwach, poprzez regenerację włókien kolagenowych tkanki podskórnej i powięzi. Dzięki temu ma szerokie zastosowanie:

  • poprawia owal twarzy,
  • liftinguje okolice oczu,
  • ujędrnienia skórę na szyi, dekolcie i piersiach,
  • wyszczupla ramiona, brzucha, ud, pośladki i plecy,
  • rewitalizuje okolice intymne po porodzie,
  • redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka,
  • usuwa rozstępy i blizny,
  • leczy przebarwienia słoneczne i inne fotouszkodzenia skóry.

Więcej na temat zabiegów z użyciem najnowszych technologii znajdziesz w ofercie Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here