Szkło jest innowacyjnym elementem wykorzystywanym w aranżacji i dekoracji mieszkania. Bez względu na to, w jakim stylu urządzamy wnętrze mieszkania, szkło jest takim materiałem, który wpasuje się w każdy wystrój. Wbrew obiegowej opinii jest to trwały materiał, który jest także łatwy w utrzymaniu czystości. Z tego względu część osób decyduje się na różne szklane elementy, takie jak balustrady szklane albo na szklane ścianki.

Podział balustrad szklanych

Nowoczesną formą zabezpieczeń przy schodach, na balkonie lub tarasie są balustrady szklane Wrocław. Najprostszym i najczęściej spotykanym jest podział na balustrady szklane zewnętrzne i wewnętrzne. Balustrada wewnętrzna najczęściej występuje przy schodach. Jeśli mówimy o zewnętrznych balustradach, to często chodzi o balustrady balkonowe albo tarasowe. Zarówno jedne, jak i drugie szklane rozwiązania zabezpieczające, muszą być wykonane przez doświadczone, wyspecjalizowane firmy. Dzięki temu, że zatrudnimy odpowiednich fachowców,takich jak wrocławska firma Pan Szklarz, to mamy pewność i gwarancję solidnie wykonanej pracy, co jest niezwykle istotne w wypadku balustrad.

Z jakiego szkła montuje się balustrady szklane?

Balustrady szklane są niezwykle bezpieczną formą zabezpieczeń przed wysokością. Nie mogą one być wykonane z niebezpiecznego albo nietrwałego szkła. Do ich produkcji najczęściej używa się bezpiecznego laminowanego szkła hartowanego. Grubość tafli szkła jest zależna od jej wielkości. Do jej mocowania używa się wykonanych ze stali nierdzewnej mocowań. Do produkcji balustrad wykorzystuje się szkło, w którego skład wchodzi żelazo i jest ono delikatnie zabarwione na zielono. Co prawda, ten kolor jest na tyle subtelny, że widać go tylko głównie na tle białej ściany. Z tego względu częściej wybiera się go do balustrad zewnętrznych. Innym rodzajem szkła jest szkło tak zwane odbarwione. Ma ono neutralną barwę ze względu na brak żelaza w składzie. Jego barwa jest jaśniejsza.

Ścianki działowe szklane

Innowatorskim rozwiązaniem powiększającym optycznie mieszkanie są szklane ścianki działowe ze szkła przezroczystego, matowego lub ornamentowego. Standardowym rozwiązaniem jest tak zwane bezpieczne szkło, ale można także wybrać za dodatkową opłatą szkło artystyczne, kolorowe, szkło o powiększonej izolacji termicznej albo akustycznej. Ścianki, żeby gwarantowały bezpieczeństwo, montowane są z najwyższej jakości szkła. Dzięki temu ścianki szklane Binglass są wytrzymałe i odporne na stłuczenia. Ściany szklane są nie tylko estetyczne, ale wyróżniają się lekką i prostą konstrukcją. Ich minimalistyczny wygląd sprawia, że idealnie wpasowują się w każdy współczesny wystrój wnętrza. Szklane ścianki mogą być montowane na stałe, a można też zastosować modułowe przeszklenia. Dzięki temu, gdy zastosujemy stałe ściany, to mamy wyraźnie wydzieloną przestrzeń na różne strefy. Jeśli zastosujemy przeszklone ściany modułowe, to według potrzeb możemy mieć raz otwarte, a raz zamknięte strefy. Podobny, choć mniej widowiskowy efekt, można osiągnąć za pomocą harmonijkowych, przeszklonych drzwi.

Zalety szklanych rozwiązań

Szkło jest bardzo popularne wśród projektantów wnętrz. Większość ludzi ceni sobie przestrzeń, dlatego szklane rozwiązania w postaci balustrad i ścianek działowych to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chociaż optycznie chcieliby powiększyć sobie przestrzeń. Klatki schodowe przeważnie są niewielkich rozmiarów, więc balustrady szklane świetnie niwelują klaustrofobiczne uczucie. Z kolei szklane ścianki działowe są doskonałym sposobem na powiększenie niewielkich mieszkań. Zamieniając tradycyjną ścianę na szklaną, zachowujemy dalej wydzielone pomieszczenia ale stwarzamy wrażenie większego metrażu mieszkania. Dodatkowo szklane ścianki, drzwi i balustrady sprawiają, że pokoje i pomieszczenia w mieszkaniach i domkach są dużo lepiej doświetlone. Dzięki przezroczystym ścianom promienie słoneczne i dzienne światło dochodzi nawet do najdalszych zakamarków. Oprócz mieszkań, szkło jest dosyć popularnym elementem praktycznym oraz dekoratorskim w biurach i instytucjach publicznych. Szklane ściany wydzielające każdą przestrzeń pracowniczą z jednej strony dają uczucie prywatności, komfortu pracy, a z drugiej zapewniają kierownictwu uczucie pewnej kontroli nad wykonywanymi obowiązkami przez podwładnych. Kolejną zaletą szkła jest to, że łatwo utrzymać je w czystości i w higienicznych warunkach. Wystarczy zwykła szmatka, odpowiedni środek do czyszczenia szkła i regularne czyszczenie, żeby szklane elementy prezentowały się zawsze estetycznie i elegancko.

Zatrudniając fachową i doświadczoną firmę gwarantujemy sobie tak zamontowane szklane elementy, że przez długie lata będziemy mogli bezpiecznie z nich korzystać. Szklarze, którzy cieszą się dobrą opinią do montażu z pewnością zastosują bardzo dobrej jakości szkło oraz pozostałe, dodatkowe elementy. Dzięki temu, nawet gdyby coś uderzyło w szklane drzwi, ścianę, balustradę lub inny element, to nie musimy obawiać się stłuczenia. Aby oszacować koszt nowoczesnych, szklanych rozwiązań, to warto umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy szklarskiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here