Doskonała oprawa oka to marzenie każdej kobiety. Panie nieustannie dążą do tego, by wyglądać perfekcyjnie. Zadbane ciało, idealnie ułożona fryzura, piękny makijaż i oczywiście oryginalny manicure. Swoją drogą, manicure jest nieodłącznym elementem kobiecości. Więc jeśli chcesz przedłużać rzęsy, by wyglądać perfekcyjnie, musisz także wiedzieć, jak zadbać o swoje paznokcie. Dlatego też odsyłam Cię również do innego artykułu o manicure hybrydowym, który zdradzi Ci wszystko co musisz wiedzieć o hybrydach. Tymczasem skupmy się na rzęsach i na tym, czy zabiegi przedłużania są dla nich bezpieczne?

Bezpieczeństwo przy zabiegach przedłużania rzęs

Wiele kobiet, które zastanawiają się nad przedłużeniem rzęs, często obawiają się o bezpieczeństwo zabiegu. Wiele słyszy się o tym, że po stylizacji dochodzi do wystąpienia uczuleń, opuchnięcia powieki i niekiedy wypadnięcia rzęs. Tymczasem zabieg wykonany w profesjonalnym gabinecie, z odpowiednią rzetelnością i z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów daje gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Ma jednak na to wpływ wiele czynników. Są to między innymi:

  • doświadczenie i wiedza stylistki,
  • higieniczne wykonanie zabiegu,
  • dokładność w trakcie zabiegu,
  • odpowiedniej jakości klej oraz doklejane włoski,
  • prawidłowo dobrana metoda przedłużania rzęs.

Jak dobrać prawidłową metodę?

Aby rzęsy wyglądały zjawiskowo i były trwałe, należy dobrać odpowiednią metodę przedłużania. Dostępne jest kilka metod, choć tak naprawdę to podstawową dla przedłużenia rzęs jest metoda 1:1. Jak sama nazwa wskazuje, polega ona na doklejeniu po jednym sztucznym włosku do każdej naturalnej rzęsy. Jest więc to zabieg czasochłonny i wymaga precyzji. Bez obaw, Ty w tym czasie leżysz sobie wygodnie na łóżku kosmetycznym z zamkniętymi oczyma, a stylistka po rozdzieleniu i przeczesaniu rzęs, zabiera się do pracy.

Zanim jednak dojdzie do zabiegu, musi ona sprawdzić stan zdrowia Twoich rzęs, określić ich gęstość, długość i na podstawie dokładnej analizy wybrać najlepszą i najbezpieczniejszą metodę. Przedłużanie rzęs to jedno, ale metody typu 2:1, 3:1 czy 4:1 to także dodawanie im objętości. Jeśli więc poza wydłużeniem, chcesz zagęścić rzęsy, to jedna z tych metod będzie idealnym wyborem.

Gdzie wykonać zabieg?

Tutaj nie ma kompromisów. Zabieg powinien być wykonany w profesjonalnym studio, gdzie pracuje wykwalifikowany personel, który ma bogate doświadczenie i wiedzę na temat przedłużania rzęs. Niestety, ale na tym zabiegu nie powinnaś oszczędzać, dlatego poszukując salonu, nie sugeruj się nigdy cennikiem. Zwróć uwagę na staż pracy stylistki, na rodzaje metod przedłużania rzęs i przede wszystkim na to, czy używa wysokiej jakości produktów. To te cechy są najważniejsze i wpływają zarówno na  jakość zabiegu, jak i jego bezpieczeństwo.

Szukając salonu, zajrzyj na https://www.moment.pl/rzesy/przedluzanie-rzes/gdynia, gdyż tam znajdziesz sprawdzone gabinety, w których wykonasz profesjonalny zabieg. Przejrzyj dostępne oferty, sprawdź metody, jakie oferuje dany salon, prześledź zdjęcia na profilu społecznościowym i umów się na wizytę. Pamiętaj, że każdy zabieg powinien być poprzedzony wywiadem. Jeśli więc w trakcie wywiadu zauważysz, że stylistka nie przykłada wielkiej wagi do tego, aby sprawdzić stan zdrowia Twoich rzęs, nie pyta o ewentualne uczulenia i od razu chce przejść do wykonania zabiegu, czym prędzej uciekaj! Taki salon z pewnością nie będzie profesjonalny! Każda stylistka wie, że wywiad to podstawa, to on daje gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji z uzyskanego efektu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here