Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej, która z każdym rokiem zdobywa coraz więcej wdzięcznych Pacjentek. Jej zabiegi poprawiają komfort życia kobiet, a nawet sprawiają, że czują się lepiej w swoim ciele. Co może zaproponować ginekologia estetyczna współczesnej kobiecie? Specjaliści z Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach wskazują na jeden bardzo popularny zabieg – MonaLisa Touch. Sprawdź, jak może Ci pomóc!

Czym jest MonaLisa Touch?

MonaLisa Touch to laser, który w bezinwazyjny oraz bezbolesny sposób rozprawia się ze wstydliwymi kobiecymi problemami. Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej kaniuli, która emitując fototermiczną energię naprawia uszkodzenia w tkankach. Laser jest bardzo skuteczny, prowadzi do głębokiej regeneracji, przez co Pacjentki już po pierwszej sesji odczuwają zmiany.

Nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to częsta przypadłość kobiet w każdym wieku. Panie niestety bardzo często zwlekają z wizytą u lekarza z powodu wstydu. Jest to duży błąd, ponieważ nietrzymanie moczu bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie – zmusza do częstych wizyt w toalecie, do zmian bielizny, a nawet do noszenia pieluch. Na wysiłkowe nietrzymanie moczu są narażone kobiety po porodach oraz w okresie menopauzy, ze względu na obniżony poziom estrogenu, hormonu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych. MonaLisa Touch to nowoczesna metoda leczenia nietrzymania moczu, która zmienia kąt nachylenia cewki moczowej oraz wzmacnia mięśnie dna miednicy. Często wystarczą dwie sesje zabiegowe, by Pacjentki mogły pożegnać problemy nietrzymania moczu.

Problemy z suchością pochwy

Suchość pochwy to problem z którym również zmaga się wiele kobiet, bez względu na wiek. Jednak najczęściej skarżą się na niego kobiety po porodzie. Organizm potrzebuje trochę czasu, aby wrócić do swojej dawnej formy, lecz nie zawsze mu się to udaje. Suchość pochwy przeszkadza kobietom w relacjach intymnych, jest przyczyną dużego bólu, a w rezultacie unikania zbliżeń. MonaLisa Touch sprawia, że pochwa po zabiegu jest nawilżona i obkurczona. Znika problem tzw. “luźnej pochwy”. Co więcej, zabieg zmienia również wygląd waginy. Po leczeniu Pacjentki są bardzo zadowolone, ponieważ poprawia się ich własny komfort oraz na relacje intymne zmieniają się  na lepsze.

Zalety lasera MonaLisa Touch

Specjaliści z krakowskiej kliniki Centrum DER-MED, która ma również swoją klinikę w Katowicach, wskazują na wiele zalet urządzenia MonaLisa Touch. Jest bardzo precyzyjnym laserem, który nie wymaga od Pacjentek długiego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Jednak warto podkreślić, jak duże zmiany zabieg powoduje w życiu kobiet. Sprawia, że chętniej angażują się w życie społeczne, z którego wcześniej wolały się wycofać ze względu na problem nietrzymania moczu. Poprawie również ulegają relacje w związkach, Panie chętniej inicjują kontakty intymne, ponieważ nie boją się bólu związanego z suchością pochwy. Partnerzy także odczują znaczną poprawę w jakości zbliżeń. MonaLisa Touch to zabieg poprawiający nie tylko komfort fizyczny, lecz także psychiczny swoich Pacjentek. A to jest właśnie to, czego szukają współczesne kobiet  – jeden zabieg, a tak wiele rezultatów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach ginekologii estetycznej, w tym MonaLisa Touch, sprawdź stronę: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/nawilzanie-i-obkurczanie-pochwy/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here