Dbałość o paznokcie polega na codziennych, dobrych nawykach i wybieraniu odpowiednich produktów do ich pielęgnacji. Kilka małych zmian może sprawić, że Twoje paznokcie będą wyglądać znacznie lepiej z oeparol. Poniżej metody jakie pozwolą na lepszy wygląd oraz wzmocnienie paznokci:

Nawilżanie paznokci. Podobnie jak w przypadku skóry, tak i dla paznokci ważne jest nawilżenie, by chronić je przed suchością. Dermatolodzy zalecają wcieranie w nocy w skórki wazeliny, witaminy E lub kremów do skórek. Codzienne nakładanie kremu nawilżającego lub balsamu do rąk na paznokcie pomoże utrzymać ich wilgotność. A produkty nawilżające, które zawierają mocznik, fosfolipidy lub kwas mlekowy pomogą zapobiec pękaniu skóry.

Polerowanie paznokci pobudza krążenie w łożysku paznokcia, dlatego należy uważać i być delikatnym, bo przesadne polerowanie jest szkodliwe dla paznokci.

Codzienne masowanie opuszków palców zwiększy krążenie w skórze wokół paznokci, co pozwoli utrzymać ją w zdrowiu i zapobiegnie ich pękaniu i łuszczeniu się. Jedzenie pokarmów bogatych w wapń pomoże utrzymać zdrowe paznokcie. Zaleca się również przyjmowanie suplementów z witaminą B i biotyną, aby leczyć łamliwe paznokcie, sprawdzone i znakomitej jakości suplementy, tylko w sklepie oeparol.

Postępuj zgodnie z poniższymi metodami, aby pomóc swoim paznokciom by mogły one pozostać w jak najlepszej kondycji.

Noś rękawice podczas zmywania naczyń. Jeśli twoje ręce są narażone na ciągłe przebywanie w wodzie, noś rękawiczki, aby uchronić paznokcie przed łamliwością. Twoje paznokcie mogą wchłonąć do jednej czwartej swojej wagi w wodzie, co powoduje ich rozszerzanie się, lecz kiedy wysychają, kurczą się. Ciągłe rozszerzanie i kurczenie się może osłabić paznokieć.

Głęboko wżarte paznokcie utrudniają nakładanie lakieru do paznokci, dlatego niektóre kobiety próbują zaradzić tej sytuacji polerując wżery. Jednak nadmierne polerowanie tylko osłabia paznokieć. Zaleca się nawilżanie paznokci.

Stosuj ochronę przeciwsłoneczną. Delikatna skóra Twoich dłoni potrzebuje ochrony przed słońcem. Niektóre kremy łączą zaawansowaną ochronę przeciwsłoneczną z substancjami nawilżającymi, są nietłuste i szybko się wchłaniają.

Pielęgnacja pęknięć. Jeśli masz skłonność do powstawania wyprysków lub masz suchą skórę, w szczelinach między palcami mogą pojawić się pęknięcia lub szczeliny. Nawilżaj skórę każdego dnia i każdej nocy i zapytaj swojego dermatologa o nawilżanie paznokci, polecane kremy, olejki do rąk, które mogą pomóc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here