Dywanik łazienkowy stanowi całkiem istotny element wyposażenia każdej łazienki. Zapewnia nam wyższy komfort pod stopami, ciepło oraz zabezpiecza przed poślizgnięciem się i upadkiem. Dodatkowo, ładne wygląda i buduje styl łazienki. Słowem, warto go posiadać. Jak jednak można wybrać takie dywaniki łazienkowe?

Krok pierwszy – rozmiar i kształt

Przede wszystkim trzeba rozważyć, co w ogóle się w takiej łazience zmieści. Jeśli jest ona malutka, trzeba dostosować wymiary chodnika łazienkowego do niej. Co istotne, nie jest też tak, że małe łazienki mają małe chodniki, a duże – duże dywaniki. Zasadniczo, znacznie ważniejsze jest to, aby dywanik po prostu pasował i znajdował się przed wanną, prysznicem czy umywalką. Jeśli łazienka jest duża, ale ma małą wannę i umywalkę, z powodzeniem można zastosować dwa mniejsze dywaniki.

Ważne jest także to, aby takie chodniki łazienkowe miały odpowiedni kształt. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby pasowały one do wnętrza i powiększały je, nie zaś dodatkowo zagracały.

Krok drugi – materiał

Wydawałoby się, że teraz będzie można spokojnie skupić się po prostu na tym, jak wygląda dany dywanik i czy pasuje on stylem do łazienki. Jednak to jeszcze nie ten moment. Na początek, trzeba powiedzieć o tym, że dywaniki łazienkowe mają naprawdę bardzo różne materiały wykonania.

Taki materiał trzeba dostosować zarówno do tego, jakie warunki panują w danej łazience, jak i do tego, jaki jest jej styl. Przykładowo, dywaniki wykonane z włókien naturalnych czy z bambusa, ładnie będą wyglądały w łazienkach w stylu naturalnym, nieco rustykalnym, lecz także znakomicie sprawdzają się w łazienkach, w których panuje wysoka wilgoć i jest ciepło.

Krok trzeci – styl

Na koniec oczywiście zawsze trzeba rozważyć to, jak mają wyglądać takie dywaniki łazienkowe. A zatem, na pewno muszą one wzorem i kolorem dopasować się do stylu danej łazienki. Muszą go poniekąd także budować – w końcu są naprawdę istotną częścią całości.

Jednak czyhają tu pewne pułapki. trzeba bardzo uważać na to, aby dany dywanik naprawdę był funkcjonalny. Oznacza to przykładowo właśnie to, że jego barwa czy faktura nie może sprawiać, że będziemy musieli go prać praktycznie co chwila. Słowem, należy uważać z bardzo jasnymi czy ciemnymi dywanikami.

Dywaniki łazienkowe dostępne są w ofercie vegehome.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here