Znalezienie skutecznego sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów to marzenie wielu osób. Tak naprawdę cały sekret odchudzania tkwi w tym, aby wprowadzić do codziennego życia kilka zasad.

Prawidłowe odżywianie

Mówi się, że podstawą eliminacji masy ciała jest zbilansowana dieta. Jadłospis osoby chcącej się odchudzić nie może zawierać produktów mających w składzie m.in. niezdrowy cukier, tłuszcz czy chemię. Bardzo istotne jest też, aby zwracać uwagę na ilość kalorii dostarczanych organizmowi. Aby stracić na wadze, bilans kaloryczny musi być ujemny.

Odżywianie w czasie odchudzania może przyjąć formę konkretnej diety. Przykładem jest tu popularny post dr Dąbrowskiej, który zakłada spożywanie przez kilkadziesiąt dni jedynie owoców i warzyw. Dzięki takiemu detoksowi dochodzi nie tylko do wyszczuplenia sylwetki, ale również do oczyszczenia i wzmocnienia organizmu. Dla osób, które nie chcą same rozpoczynać tego typu postu, polecane są wczasy z dietą Dąbrowskiej.

Aktywność fizyczna

Każdy, kto chce pozbyć się nadwagi, musi się regularnie ruszać. Aktywność fizyczna to kolejna ważna kwestia w walce z kilogramami. Ruch powinien stać się wówczas stałym elementem codzienności. Dzięki temu masa ciała będzie się zmniejszać, a na dodatek ciało stanie się bardziej jędrne, skóra zdrowsza, a sylwetka wysmuklona. Ćwiczenia wykonywane raz na jakiś czas nie przyniosą żadnego efektu.

Aktywność w celu odchudzania powinna być czymś naturalnym. Czasem wystarczą codzienne spacery, bieganie lub ćwiczenia, których przykłady zamieszczane są w popularnych aplikacjach lub serwisach internetowych. Sport obecny jest również podczas zajęć oferowanych w ramach wczasów z dietą Dąbrowskiej.

Wczasy odchudzające

Niezwykle ciekawą ofertą dla osób chcących zgubić kilogramy są turnusy, których uczestnicy objęci są specjalnym programem odżywiania. Przykładem są wczasy z dietą Dąbrowskiej, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Podczas wyjazdu można nie tylko doskonale odpocząć, ale również zapoznać się z założeniami postu w praktyce.

Osoby biorące udział w takim wyjeździe mają zapewnione nie tylko posiłki, ale również wiele atrakcji na terenie ośrodka. Basen, siłownia, rowery, SPA, sauna – to tylko niektóre z możliwości podczas wczasów z dietą Dąbrowskiej. Każda uczestniczka znajdzie dla siebie coś, co sprawi jej prawdziwą przyjemność.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Sofra.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here