Zastanawiasz się, gdzie w najbliższej okolicy znajdują się punkty DHL lub innych firm kurierskich? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Przekonaj się o tym, że nadanie paczki w punkcie jest szybkie i łatwe.

Punkty nadania paczek – o co chodzi?

Usługę nadania paczki w punkcie oferuje coraz więcej firm kurierskich. Polega ona na tym, że nadawca przesyłki wygodnie nadaje ją w najbliższym punkcie handlowym. Lista takich punktów udostępniona jest zazwyczaj na stronie internetowej wybranego dostawcy paczek lub na stronie internetowej sieci sklepów (jeśli punkty znajdują się w takich miejscach).

Punkty DHL oraz punkty Poczty Polskiej zazwyczaj ulokowane są w wybranych sklepach spożywczych, w kioskach i na stacjach paliw. Czasem jednak punkty nadania paczek znajdują się także w mniej typowych miejscach, na przykład
w siedzibach biur rachunkowych, punktów ksero itd. Wszystkie te lokalizacje łączy to, że są dostępne dla szerokiego grona klientów.

Czym się różni taka metoda od tradycyjnego nadawania paczki w urzędzie pocztowym? Przede wszystkim jest znacznie wygodniejsza dla nadawcy, bo nie ma konieczności nerwowego wypisywania tzw. druczków na poczcie, a poza tym cały proces przebiega o wiele szybkiej. Co jeszcze przekonuje ludzi do skorzystania
z takich miejsc jak punkty nadania paczek?

Zalety nadawania paczek w punkcie

Jest wiele zalet nadawania paczek w punktach. Przede wszystkim wiąże się to
z oszczędnością czasu – możesz nadać przesyłkę w dogodnych dla ciebie godzinach (np. od 6.00 do ok. 22.00, 7 dni w tygodniu), przy okazji codziennych zakupów lub tankowania samochodu. Bez długich kolejek i skomplikowanych procedur.

Kolejnym plusem jest bliskość takich punktów. Dziś praktycznie na każdym większym osiedlu znajduje się przynajmniej jedno miejsce oznakowane logo firmy kurierskiej. Punkty DHL i punkty Poczty Polskiej znajdziesz w zdecydowanej większości polskich miast.

Poza tym, punkty nadania paczek pracują szybko i sprawnie. Praktycznie jeden dzień od nadania (lub nawet w tym samym dniu) kurier odbiera od pracownika punktu twoją paczkę, a ty od tego momentu możesz ją śledzić na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji w telefonie. Nie ma mowy o przestojach – wszystko odbywa się bardzo szybko, a klient ma dostęp do szczegółowych informacji o trasie paczki.

Jak skorzystać z usługi?

Wystarczy odpowiednio oznakować przesyłkę, przekazać ją kasjerowi i gotowe. Krok po kroku wyjaśnimy ci, w jaki sposób nadaje się paczkę w takich lokacjach jak punkty DHL. Procedura jest bardzo łatwa.

  1. Na stronie internetowej usługodawcy wygeneruj specjalną etykietę, podając dane osobowe nadawcy i adresata, a następnie pobierz ją na swój komputer.
  2. Wydrukuj pobraną etykietę.
  3. Naklej ją na paczkę, najlepiej dwustronną taśmą klejącą, bo klej może być nietrwały.
  4. Tak przygotowaną paczkę przekaż pracownikowi punktu, który wydrukuje dla Ciebie potwierdzenie nadania.

Podsumowując, cały proces nadawania paczki, łącznie z przygotowaniem etykiety
w domu, nie zajmuje więcej niż kilka-kilkadziesiąt minut. Spokojnie można to zrobić nawet przed pracą.

Tak samo szybko można nie tylko nadać, ale także odebrać paczkę w wybranym punkcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here