W dzisiejszych czasach, mając dziecko/dzieci i mieszkając na wsi lub mając działkę na wsi, idealnym rozwiązaniem jest ogrodowy plac zabaw. Z doświadczenia wiem, że jest to super rozwiązanie dla rodziców, jak i dzieci. Podczas gdy dziecko bawi się na przykład w piaskownicy czy zjeżdża, rodzice maja chwile dla siebie czyli tata może wykosić trawę, a mama posprzątać (mówię tutaj już o większych dzieciaczkach, bo wiadomo, że maleństwo się samo sobą nie zaopiekuje).

Domek dla dzieci ze zjeżdżalnią

Istnieje wiele rodzai takich atrakcji, ja osobiście polecam plac z drewna, duża rodzinna huśtawka,domek dla dzieci ze zjeżdżalnią, pod domkiem piaskownica (zamykana klapą), a obok zestaw huśtawek i ścianka wspinaczkowa. Mając taki plac zabaw, dzieci mają swoją codzienna atrakcję. Wiadomo są publiczne/miejskie place zabaw, ale niekoniecznie są one czyste i zadbane, piach niekoniecznie czysty – biegają zwierzęta.

Domek dla dzieci ze zjeżdżalniąTaki przydomowy plac jest bardziej sterylny, bo bawią się swoje dzieci ewentualnie z dziećmi znajomych, rodziny czy przyjaciół. Na miejskich placach zabaw wieczorami często przebywa młodzież, która przeważnie nie stroni od alkoholu czy innych używek. Jeśli posiada się więcej niż jedno dziecko, warto zrobić czy kupić większy domek. Oraz większą i wyższa plastikowa zjeżdżalnie. Będzie to inwestycja na dłuższy czas. Z własnego dzieciństwa pamiętam miejskie place zabaw, na których były ciężkie metalowe huśtawki czy blaszane zjeżdżalnie, które tak naprawdę nie były w stu procentach bezpieczna inwestycją często wracało się do domu ze skaleczoną nogą lub podartych spodniach a tylko dlatego, ze blacha na zjeżdżalni odstawała albo śrubka w huśtawce.

Dlatego najfajniejsza opcja to plastikowa zjeżdżalnia z drewnianymi czy plastikowymi huśtawkami, zaś rodzaje domków są różne bo są robione z plastiku, bali lub listewek, mamy do wyboru domki zrobione na wzór prawdziwego mieszkania ze stolikiem, krzesełkami, oknem, firaneczkami, drzwiami, daszkiem lub domki bez takich ozdób i urozmaiceń.

Domek ze zjeżdżalnią powinien być wykonany starannie, a przede wszystkim powinien by bezpieczny dla naszych dzieci

Wejście do domku po schodkach powinno mieć barierki, aby maluch mógł wchodzić swobodnie trzymając się. Pod zjeżdżalnie polecane jest położenie maty piankowej, żeby dziecko się nie potłukło podczas zabawy. Świetnym rozwiązaniem jest również ogrodzenie takiego obiektu wtedy wiadomo, że maluchy same się nie oddalą bez naszej wiedzy, a także nie wejdą żadne zwierzęta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here