Ubierając dziecko w chłodniejsze miesiące nadal możemy dbać o estetykę całego stroju. Oczywiście wymaga to od nas zazwyczaj wcześniejszego zaplanowania konkretnych zestawień. Już w tracie zakupów warto pomyśleć o różnych połączeniach. Znacznie ułatwi nam to podejmowanie decyzji i uchroni przed nietrafionymi wyborami. Istotne jest, aby jak najlepiej dopasować do siebie poszczególne elementy.

Zazwyczaj kluczową rolę odgrywa tu kolorystyka

Warto bazować na neutralnych barwach. Dają nam ogromne możliwości i znacznie ułatwiają tworzenie spójnych stylizacji. Jednak nie mamy tu do dyspozycji jedynie czerni lub bieli. Możemy bez problemu znaleźć wiele odcieni szarości. Zazwyczaj doskonale sprawdza się również granatowy. Jednak warto dobierać to indywidualnie. W zależności od dominujących barw w garderobie różne rzeczy mogą być dla nas uniwersalne. Dobrym pomysłem jest również ograniczenie się do ściśle określonej palety. Da nam to pełną kontrolę nad zawartością szafy.

Należy zadbać tu, aby odcienie uzupełniały się wzajemnie. Oczywiście możemy zdecydować się również na kontrasty. Jednak powinny być one bardzo dobrze przemyślane. Idealnym rozwiązaniem jest wprowadzanie ich w formie dodatków. Nie będą wtedy zbyt dominujące i umożliwią nam zachowanie harmonii w całym stroju.

Czapka i komin dla chłopca w charakterystycznym kolorze mogą być tu idealnym rozwiązaniem

Czapka i komin dla chłopca w charakterystycznym kolorze mogą być tu idealnym rozwiązaniemW połączeniu z czarną kurtką będzie to wyglądało rewelacyjnie. Szczególnie jeśli delikatne akcenty tej barwy będą przewijać się również w innych elementach ubioru. W trakcie zakupów warto również zwrócić uwagę na jakość poszczególnych ubrań. Możemy na tej podstawie ocenić czy umieszczona na metce cena jest adekwatna. Warto sięgać po rzeczy z naturalnych włókien.

Zapewniają komfort skórze i umożliwiają odprowadzanie nadmiaru ciepła. Jednak w chłodniejsze miesiące przydatne mogą być także sztuczne domieszki. Zwłaszcza jeśli chodzi o okrycia wierzchnie. Dopiero wtedy kurtka będzie mogła skutecznie chronić przed wiatrem i chłodem. Istotne jest tu jedynie, aby poszczególne warstwy ciuchów odpowiednio się od siebie różniły. Wewnętrzna powierzchnia powinna skutecznie ogrzewać, Pomocna przy wyborze może być analiza składu. Prawidłowe odczytywanie proporcji poszczególnych włókien użytych przy produkcji jest bardzo ważne. W zależności od tego właściwości tkaniny mogą ulegać zmianom. Warto zagłębić się w ten temat i zdobyć podstawową wiedzę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here