Kiedy nasze dziecko idzie do przedszkola, z reguły musimy pamiętać o tym, aby kupić mu buty na zmianę i worek, w którym będzie te buty trzymało. Ponadto warto mieć na uwadze, że dzieci w przedszkolu leżakują, w związku z czym, z całą pewnością musimy dostarczyć również do przedszkola małą poduszeczkę typu jasiek oraz piżamę. Warto również zakupić dziecku mały plecaczek, w którym będzie nosiło rzeczy na zmianę, na wypadek gdyby się pobrudziło, czy wróciło przemoczone ze spaceru. I to by było chyba na tyle, jeśli chodzi o przedszkole. Kolejnym etapem po przedszkolu, jest zerówka. I tutaj nasuwa się pytanie, co powinna zawierać wyprawka do zerówki?

Wyprawka do zerówki

Wyprawka do zerówkiPodobnie, jak w przypadku przedszkola, na pewno nasza pociecha musi przynieść ze sobą buty na zmianę. W niektórych zerówkach, praktykuje się również mycie zębów po posiłku, w związku z czym kubeczek, pasta i szczoteczka do zębów, to rzeczy których nie może zabraknąć. W związku z faktem, że w zerówce rodzice raczej we własnym zakresie powinni zapewnić swoim dzieciom wyżywienie, warto by było zakupić pojemnik na kanapki i mały termos na herbatę. W zerówce, dzieci zaczynają już powoli uczyć się literek i cyferek, dlatego też bardzo prawdopodobnym będzie konieczność zakupienia w tym celu podręczników. W zerówce dzieci również mają zajęcia ruchowe, jak gimnastyka, czy rytmika, w związku z czym należy zapewnić swojemu dziecku strój sportowy w postaci spodni dresowych i bluzki z krótkim rękawem, lub zamiast spodni dresowych, krótkich spodenek. Następnie, pamiętajmy również o przyborach takich jak: długopisy, ołówki, gumki do mazania, kredki, bloki rysunkowe, kolorowy papier, bibuła, jak i również plastelina. W klasach zero, dzieci wykonują bardzo dużo prac plastycznych, w związku z czym im więcej materiałów zakupimy, tym będzie lepiej.

Najdroższe przed nami

Oczywiście największe wydatki, jakie zaczniemy ponosić, przysporzy nam szkoła, ponieważ wówczas będziemy zobowiązani do zakupu wielu podręczników, zeszytów, atlasów i innych materiałów naukowych. Zerówka jest zaledwie wprowadzeniem do nauki. Jednak pewnych wydatków niestety nie unikniemy, choć z cała pewnością będą one zdecydowanie niższe od tych, jakie czekać nas będą, kiedy nasze dziecko uda się do szkoły. Może się zdarzyć, że wówczas będziemy musieli opłacać również korepetycje, co obecnie jest częstym zjawiskiem i dodatkowe lekcje nauki języka, co jest wręcz pożądane. Dlatego traktujmy klasę zero, tylko i wyłącznie jako wstęp do szkoły.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here