Włosy normalne, suche, z tendencją do przetłuszczania się? Znajomość stanu i struktury własnych włosów jest priorytetem, jeśli mamy umiejętnie je pielęgnować i odżywiać, aby zapewnić ich doskonały wygląd. Ogromnym problemem stają się włosy przesuszone, które niestety bardzo często pozostają zniszczone. Jak je rozpoznać, aby dobrać najlepsze szampony, maski czy odżywki, które przy regularnym stosowaniu szybko poprawią ich stan? Szczegóły znajdziesz poniżej. 

Włosy suche, czyli jakie? 

Wybór właściwych szamponów, masek i odżywek do włosów jest prosty, ale dopiero wtedy, gdy wiadomo, które będą pozytywnie wpływać na ich kondycję. Aby tak było, należy rozpoznać stan i typ włosów. Jakie są włosy suche? Tutaj przedstawiamy ich charakterystykę:

  • są łamliwe, 
  • mają tendencję do rozdwajających się końcówek, 
  • są szorstkie w dotyku, 
  • wykazują wysoką porowatość, 
  • źle się układają, 
  • nie są elastyczne, 
  • są pozbawione blasku, 
  • puszą się, 
  • elektryzują się, 
  • nie przetłuszczają się, ale źle wyglądają już pierwszego dnia po umyciu. 

Częściej włosy suche, to włosy blond, poddane rozjaśnianiu. Trzeba pamiętać, że na ich nadmierne przesuszenie bardzo często wpływamy sami. Najczęstszą przyczyną jest zły dobór kosmetyków, nadmierne korzystanie z urządzeń termicznych, jak suszarka, lokówka czy prostownica albo też zbyt częste korzystanie z zabiegów koloryzacji włosów i ich rozjaśniania. 

Jakie kosmetyki wybrać do włosów suchych?

Jeśli wiesz już, że Twoje włosy są suche, szczególnie zadbaj o ich regenerację i codzienną pielęgnację. W sklepach online, na przykład na https://sklep.jld.pl/s/150/maski-do-wlosow-suchych znajdziesz całe działy produktów myjących i odżywczych właśnie do włosów nadmiernie przesuszonych. Zwracaj szczególną uwagę na te z naturalnym składem, ponieważ sztuczne aromaty, barwniki, alkohol czy parabeny mogą źle wpływać na stan Twoich włosów. 

Świetnie sprawdzą się preparaty z nawilżającym kwasem hialuronowym oraz odżywki emolientowe. Doskonałe są maski z olejkiem jojoba, z pestek malin albo winogron. 

Jak dbać o włosy suche?

Sama ich pielęgnacja przy użyciu odpowiednich kosmetyków nie wystarczy, aby włosy mogły pozostawać w doskonałej kondycji. Warto zastosować również konkretne nawyki, aby móc utrzymywać je we właściwym stanie. Niekorzystnie na włosy suche wpływają silne promienie słońca, dlatego warto je chronić pod czapką. Złe działanie na włosy suche ma woda morska oraz chlor. Jeśli nie jest to konieczne, najlepiej myć włosy przesuszone co kilka dni, a nie codziennie. Warto odłożyć na bok suszarkę i sprzęty do modelowania włosów. 

Musisz wiedzieć, że tylko kompleksowe działanie pozwoli zniwelować negatywne objawy włosów suchych, a ich należyta regeneracja może przywrócić ich normalny stan. Pamiętaj jednak, że włosy z tendencją do przesuszenia, mogą stać się przetłuszczone. Nie zaburzaj ich struktury doborem złych kosmetyków albo zabiegami fryzjerskimi kiepskiej jakości. Włosy suche są problematyczne, ale przy odpowiednim postępowaniu można utrzymać je w doskonałym stanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here