Problemy z widzeniem ma bardzo wiele osób, a do najbardziej powszechnych należy astygmatyzm. Jeżeli stwierdzisz u siebie nieostre widzenie przedmiotów na każdą odległość, zarówno z bliska, jak i z daleka, to w większym lub mniejszym stopniu cierpisz na ta astygmatyzm. Czym on to jest i jakie są objawy tej wady wzroku? I czy jest skuteczny sposób na poprawę ostrości widzenia? To bardzo ważne pytania, na które odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Astygmatyzm co to? – najczęstsze przyczyny

Najczęstszą przyczyną astygmatyzmu jest nieregularny kształt powierzchni oka (rogówki) lub soczewki znajdującej się za nią. Przybiera on formę podłużnego kształtu, przypominającą piłkę do gry w rugby lub jajko. Światło wpadające do oka jest rozproszone i nie skupia się prawidłowo na siatkówce, co powoduje zamglone widzenie, zarówno z bliska, jak i z daleka. Wada ta może mieć wiele przyczyn, a do najpowszechniejszych uważa się uwarunkowania dziedziczne. Do innych przyczyn należy uraz oka i jego schorzenia, takie jak, np. stożek rogówki, przy którym przybiera ono kształt stożka. Niesymetryczna rogówka oka powoduje nieprawidłowe ogniskowanie promieni świetlnych, a do z kolei prowadzi do nieostrego widzenia.

Objawy astygmatyzmu

Osoby, które cierpią na astygmatyzm, często znajdują się w niekomfortowych sytuacjach. Stojąc na przystanku nie mogą dostrzec numeru autobusu, a prowadząc auto, nie widzą wyraźnie znaków drogowych. Praca przy komputerze, pisanie i czytanie powodują rozdrażnienie z powodu niewyraźnego widzenia, a takie czynności jak szycie czy inne prace manualne stają się wysoce niekomfortowe. Obniżenie jakości życia powoduje nie tylko stres, ale także bóle głowy, szczególnie w okolicy czołowej i ogólne zmęczenie. Osoba dotknięta astygmatyzmem często mruży oczy i je trze, mruga i przekrzywia głowę w celu poprawy widzenia. Najlepszym sposobem na korektę wzroku są soczewki kontaktowe.

Dlaczego warto je wybrać?

Szkła korekcyjne to znakomita alternatywa do tradycyjnych okularów, ponieważ są dużo wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Aby je odpowiednio dobrać, konieczna jest wizyta u okulisty lub optometrysty. Z tego względu, że istnieją różne rodzaje astygmatyzmu – regularny i nieregularny – specjalista dobierze najbardziej odpowiednie szkła kontaktowe. Dzięki nim łatwo skorygujesz wadę wzroku, pod warunkiem, że wybierzesz produkty znanej marki, które są polecane przez wielu specjalistów. Najlepszym wyborem jest acuvue.pl

Soczewki kontaktowe – idealne dla astygmatyków

Soczewki Acuvue to najwyższa jakość, potwierdzona przez rzesze użytkowników na całym świecie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii produkty zapewniają komfort w każdej sytuacji życiowej. Wysokogatunkowe materiały, użyte do ich produkcji sprawiają, że szkła kontaktowe są miękkie, elastyczne, idealnie dopasują się do oka i bardzo dobrze je nawilżają. Ponadto skutecznie chronią przed słońcem, ponieważ mają filtry UV klasy 1 lub 2.

Astygmatyzm co to
? To powszechna wada wzroku, którą szybko i efektywnie można skorygować używając soczewek kontaktowych. Wybierz produkty Acuvue, a przekonasz się, że zostały stworzone specjalnie dla ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here