Zakupienie samochodu używanego nie musi być związane z dużym ryzykiem – wystarczy sprawdzić jego stan techniczny przed podpisaniem umowy. Jak można to zrobić wtedy, gdy nie mamy żadnego doświadczenia w motoryzacji?

Większość Polaków kupuje samochody z drugiej ręki. Głównym powodem jest w tym przypadku kwestia finansowa, ponieważ nowe auta potrafią kosztować naprawdę sporo.

Do dyspozycji mamy mnóstwo modeli, ale znalezienie tego odpowiedniego nie jest takie proste, jak może się wydawać. Głównym problemem jest stan techniczny pojazdów używanych wystawionych na sprzedaż – jeśli nie mamy doświadczenia w dziedzinie motoryzacji, sprawdzenie kondycji auta może być niemożliwe. Możemy skorzystać jednak z pomocy ekspertów.

Eksperci samochodowi

Dzisiaj na terenie całej Polski można korzystać z usług ekspertów samochodowych oferujących usługi sprawdzania aut przed zakupem. Wystarczy przekazać takiemu fachowcowi informację o tym, jakie auto nas interesuje, a on dokładnie sprawdzi je za nas – bez potrzeby dojeżdżania na miejsce.

Eksperci samochodowi są w stanie przygotować dla klienta kompleksowy raport obejmujący jego stan techniczny, także po sprawdzeniu komputerem diagnostycznym. Za raport tego rodzaju zapłacimy od 150 do 300 złotych zależnie od jego zakresu.

Warsztaty samochodowe i stacje kontroli pojazdów

Jeśli nie mamy pewności, czy dane auto jest warte zakupu, pomóc mogą nam również warsztaty samochodowe oraz stacja kontroli pojazdów Warszawa ma do dyspozycji wiele punktów tego rodzaju.

Najczęściej sprzedający zgadzają się na kontrolę i jadą z klientem na miejsce. Jeśli jednak spotykamy się z odmową, warto pomyśleć o rezygnacji z zakupu, ponieważ istnieje duże ryzyko, że handlarz ma coś na sumieniu.

ASO

Dobrym pomysłem będzie również odwiedzenie autoryzowanego serwisu danej marki. Wówczas możemy otrzymać jeszcze bardziej dokładną usługę, która będzie pomocna przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego samochodu z drugiej ręki.

Dodatkowym plusem jest możliwość sprawdzenia nie tylko stanu technicznego pojazdu, ale również jego historii, na przykład usterek i napraw, przebiegu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here