Salon w stylu skandynawskim charakteryzuje się tym, że jest jasny i przestronny. Takie wnętrze nawiązuje do klimatu chłodnej klimatycznie, ale domowej i gościnnej atmosfery. Taki styl mimo, że istnieje już od dawna, jego popularność wcale nie maleje. Wynika to z tego, że jego koncepcja bazuje na zastosowaniu minimalistycznych, ale wygodnych rozwiązań. Jak zatem urządzić salon w stylu skandynawskim?

Jakie cechy posiada styl skandynawski?

Główną cechą charakterystyczną dla stylu skandynawskiego jest wszechobecna biel. To ona tutaj króluje, dzięki temu ten styl jest często nazywany spokojnym i przytulnym. Równie często spotykane są kominki oraz piecyki kaflowe, które nadają wyjątkowe klimatu pomieszczeniu. Urządzając salon w stylu skandynawskim możemy również zwrócić uwagę na oświetlenie wnętrza. Powinniśmy poszukać lamp, które wyróżniają się ciepłą barwą, jeżeli chodzi o ich ilość, nie musimy być minimalistami.

Skandynawskie wnętrze to również takie, które nie jest zagracone bibelotami. Należy unikać przechowywania na wierzchu różnego rodzaju bezużytecznych i nieestetycznych przedmiotów. Salon, który jest zaaranżowany w tym stylu ma być praktyczny, ale minimalistyczny.

Jak zatem urządzić salon w stylu skandynawskim?

Jeżeli już poznaliśmy cechy, które są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, łatwiej będzie nam urządzić salon. To o czym musimy pamietać to to, żeby nie zatracić jego przestronności. Podczas wybierania dodatków oraz mebli, należy wybierać takie, które są wykonane z naturalnych materiałów. Unikajmy przepychu i nadmiernej ilości dekoracji.

Najważniejszym elementem każdego skandynawskiego salonu zdecydowanie jest kanapa. Powinna być przede wszystkim wygodna, a do tego wykonana z naturalnych materiałów. Jej siedzisko powinno być miękkie i komfortowe. Jej forma powinna łączyć w sobie elegancję i subtelność.

Jeżeli zależy nam na zaznaczeniu swojego indywidualnego charakteru, wystarczy dodać kilka ciekawych dodatków, które nie zaburzą całej koncepcji. Możemy dodać lampę, zegar lub obraz. Jeżeli zastanawiamy się nad podłogą, najlepszym wyborem będzie wersja drewniana, najlepiej wybrać jesion, dąb lub brzozę. Na zakończenie pamiętajmy o przemalowaniu desek na kolor biały.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-urzadzic-salon-w-stylu-skandynawskim/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here