Wanny wolnostojące pasują do rozmaitych aranżacji łazienkowych, nie tylko tych nowoczesnych i luksusowych, ale również wykonanych w stylu minimalistycznym, angielskim, rustykalnym i ikeowskim. Zalety wyboru wanny wolnostojącej są rozmaite: będzie łatwa w użytkowaniu, czyszczeniu oraz montażu. Poniżej wgryzamy się w temat wanien wolnostojących oraz podpowiadamy jak wygląda planowanie łazienkowej przestrzeni, w której znajdą się modele wolnostojące. 

Wanna wolnostojąca – do jakiej łazienki? 

Jeśli posiadasz łazienkę dużych rozmiarów, wówczas warto rozważyć postawienie w niej atrakcyjnej wanny wolnostojącej. Urządzenia te rzadko stosuje się w łazienkach małych, z uwagi na ich zapotrzebowanie na wolną przestrzeń. Najchętniej wybierane wanny można podzielić na dwie główne kategorie. W pierwszej znajdują się urządzenia wykonane w stylu retro, w drugiej – nowoczesne wanny wolnostojące. Oba rozwiązania mają swoje unikatowe zalety. 

Wanny wolnostojące w stylu retro są wybierane do epokowych aranżacji łazienkowych. Produkty mają najczęściej klasyczne, podłużne kształty, o delikatnie zaokrąglonych rantach i opływowych krawędziach. Wanny retro mogą też posiadać nóżki, które stabilizują ich ułożenie. Najlepiej wypadają modele wyposażone w delikatne, rzeźbione nóżki o filigranowych wykończeniach i rozbudowanych kształtach. Polecamy wanny takie wyposażyć w dedykowane do nich baterie łazienkowe, o długiej i smukłej wylewce oraz ozdobnych pokrętłach. 

Wanny wolnostojące w nowoczesnych aranżacjach 

Do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym polecamy sięgać po wanny z oferty: https://elazienki.pl/k/wanny/wolnostojace/. Najlepiej wypadają produkty o ograniczonym i minimalistycznym wzornictwie, sprowadzającym się niemal wyłącznie do geometrii i proporcji. Wanny takie są niezwykle atrakcyjne wizualnie – prezentują przyjemne kształty, a ich wykończenie podkreśla ekskluzywny charakter całego pomieszczenia. Wanny wolnostojące nowoczesne mogą być wykonane nie tylko z konwencjonalnego akrylu, ale również innych, mniej i bardziej ekskluzywnych grup materiałów – kamienia, konglomeratu sanitarnego, stali nierdzewnej. 

Do wanny prezentującej nowoczesne wzornictwo polecamy dobierać nie mniej atrakcyjne baterie. Najlepszym wyborem będą produkty z wysokimi i zwartymi korpusami, w które wbudowana została wylewka oraz uchwyt. Dobrym pomysłem będą baterie o geometrycznych kształtach, świetnie korespondujące z walorami estetycznymi wanny. Najchętniej wybierane są produkty wykonane z wypolerowanego chromu lub w matowych odcieniach czerni i grafitu. 

Dla osób pragnących uzyskać nowoczesny efekt aranżacyjny polecamy wybór baterii podłogowej stojącej, której zamontujesz na podłożu w bezpośrednim sąsiedztwie wanny. Baterie takie są równie atrakcyjne pod kątem użytkowym co zwykłe baterie wannowe sztorcowe; w odróżnieniu od nich będą podkreślać nowoczesny design całego pomieszczenia, dodając mu nieco futurystycznego, „technologicznego” charakteru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here