Szczegółowe wymagania użytkownika zawsze są indywidualne dla każdej firmy. Pewne jednak jednostki mogą z powodzeniem posługiwać się gotowym oprogramowaniem ze względu na właściwą dla nich specyfikę, podobną w różnych przedsiębiorstwach.

Program do magazynu – gotowy czy na zamówienie?

Do takich jednostek należą magazyny. Chociaż indywidualna charakterystyka każdego magazynu jest odmienna, to jednak pewne istotne cechy są wspólne, dlatego z powodzeniem w olbrzymiej większości przypadków można do obsługi magazynu wybrać oprogramowanie gotowe, takie jak np. prosty i intuicyjny program magazynowy LoMag, które jest znacznie tańsze niż zindywidualizowane. Stosowanie oprogramowania gotowego ma również tę zaletę, że faza wprowadzania do firmy i testowania jest bardzo krótka i przeprowadzana sprawnie, ponieważ program do magazynowania został przetestowany w różnych warunkach „w życiu” a nie tylko w postaci symulacji przeprowadzanych przez programistów.

Najważniejsze cechy programu magazynowego

Do najbardziej istotnych kwestii obejmujących zarządzanie magazynem należy z pewnością łatwość i intuicyjność obsługi interfejsu użytkownika, szybkie i bezproblemowe tworzenie (oraz poprawianie) dokumentów PZ, PW, WZ, RW, MM itd., eksport danych do Excel, obsługa formatu PDF, praca online oraz wielostanowiskowość. Ważna jest też możliwość zmiany ilości miejsc dziesiętnych w cenach i wartościach, co pozwala na uzyskanie żądanej precyzji obliczeń, obsługa kolejkowania FIFO i LIFO z możliwością powiązań ręcznych, tworzenie własnych etykiet towarowych a także opcja generowania faktur (VAT, rachunków, proform i korygowania dokumentów), ofert i zamówień. Ponieważ prowadzenie magazynu w wielu przedsiębiorstwach sprowadza się do ewidencjonowania towarów, warto wybrać oprogramowanie, które umożliwia jedynie opcjonalną obsługę cen czy kontrahentów, żeby nie zmuszać użytkownika do wypełniania zbędnych pozycji programu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here