Gotowe szafki o klasycznych wymiarach nieodbiegające od standardów to meble kuchenne modułowe. Mogą stać na ziemi lub wisieć na ścianie. Ich cechą charakterystyczną jest powtarzalność. Każda szafka jest taka sama, mogą różnić się frontami, jednak nie da się ich skroić na miarę.

Takie meble mają wiele zalet, producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną. Mogą mieć różną wysokość i głębokość, mogą też być wykonane z różnych materiałów. Można je dowolnie zestawiać tak, by dopasować do rozmiarów swojej kuchni. Idealnie komponują się w prostych przestrzeniach i dostosowują się do potrzeb użytkownika.

Ogromną zaletą mebli modułowych jest możliwość stworzenia własnej niepowtarzalnej aranżacji z gotowych mebli. Wykorzystując komponenty można złożyć swój zestaw.

Kształt mebli modułowych opiera się na prostych bryłach geometrycznych, dzięki czemu można stworzyć kuchnie dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Tanie meble do kuchni

To rozwiązanie daje wiele zalet, na przykład dzięki swojej uniwersalności są to tanie meble kuchenne. Nie trzeba zamawiać mebli na wymiar, które są kosztowne. Wystarczy z gotowych komponentów wybrać zestaw, który najbardziej pasuje użytkownikowi. Użytkownik sam wybiera ilość szuflad, półek i kolor frontów.

Ogromną zaletą jest także możliwość wyboru stylu mebli. W ostatnich latach chętnie wybierane są nowoczesne meble kuchenne. Choć zwolenników rustykalnych i klasycznych kuchni nadal nie brakuje.

Nowoczesne meble kuchenne to gładkie fronty i pomysłowe rozwiązania. Te klasyczne nawiązują to angielskich mebli pełnych zdobień i frezowanych frontów. Choć te rustykalne wyglądają staro, też mogą zaskoczyć uniwersalnością i ciekawymi rozwiązaniami.

Meble modułowe mają jednak dużą wadę. Niektóre kuchnie są zaprojektowane w nietypowych przestrzeniach. Gdy w kuchni są skos nie ma możliwości zastosowania modułów. W takich sytuacja pozostaje zamawianie mebli na wymiar. Gdy w kuchni pojawiają się inne przeszkody konstrukcyjne lub wystające rury trzeba wzywać stolarza, który starannie wymierzy przestrzeń kuchenną i stworzy meble idealnie dopasowane do tej nietypowej przestrzeni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here