Bardzo ważną decyzją, którą należy podjąć przy projektowaniu i urządzaniu łazienki jest wybór miski WC. Oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem jest miska podwieszana jako kompakt WC stojący na podłodze albo podwieszana miska z rezerwuarem wody oraz przyłączem ukrytym pod tynkiem. Jeden i drugi wariant ma swoje zalety i wady.

Kiedyś wybór był znacznie prostszy, ponieważ producenci nie oferowali tak wielu różnych rozwiązań. W polskim domu występował wyłącznie jeden typ miski WC, stojący w kolorze białym z jednym systemem spłukiwania. W obecnych czasach sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ klienci mogą wybierać w różnych kształtach muszli, kolorach i dodatkowych funkcjonalnościach. W ten sposób można wybrać idealną miskę WC dopasowaną do konkretnego stylu aranżacji łazienki.

Czy podwieszana miska WC to dobry wybór?

Podwieszana miska WC to bardzo popularne rozwiązanie, głównie ze względu na nowoczesny wygląd. Łatwo można dopasować ją do aranżacji łazienki, a wszelkie elementy instalacyjne oraz spłuczka ukryte są pod tynkiem, co tworzy piękny efekt wizualny.

Bardzo dużą zaletą podwieszanych misek jest możliwość łatwego utrzymania czystości podłogi pod toaletą. Trzeba jednak pamiętać, że taka miska jest bardziej wymagająca w montażu, ponieważ wiąże się z kuciem ścian i pełną obudową stelażu.

Na szczęście później przy jakiejkolwiek awarii toalety nie trzeba rozkuwać ściany. Do mechanizmu dostaniemy się przez otwór w przycisku do spłukiwania.

Decydując się na takie rozwiązanie, należy dobrać odpowiedni stelaż. Renomowane firmy, takie jak Arena Łazienek oferują wiele kompletnych zestawów, w których jest wszystko, co niezbędne do montażu podwieszanej miski WC. Sprawdź https://arenalazienek.pl/pl/c/Kompakty-WC/197.

Czy kompakt WC to dobry pomysł?

Kompakt WC, który kiedyś dominował na rynku można nabyć w różnych, ciekawych kształtach oraz ładnej kolorystyce. Ich największą zaletą jest prosta i szybka instalacja, znacznie łatwiejsza niż przy miskach podwieszanych. Dodatkowo ich zaletą jest znacznie niższa cena zarówno produktu, jak i montażu.

Wadą takiego kompaktu WC jest trudniejsze utrzymanie czystości, głównie u styku trzonu miski z podłogą. Żeby jak najbardziej ułatwić sobie utrzymanie porządku w toalecie, warto postawić na proste modele w opływowych kształtach, które pozbawione są wszelkich krawędzi oraz zakamarków, gdzie gromadzą się brudy i kurze.

Na co zwrócić uwagę wybierając podwieszaną miskę lub kompakty WC?

Niezależnie od tego, czy stawiamy na podwieszaną miskę czy na kompakt WC to zawsze należy zwrócić uwagę na jakość produktu. Miska musi być wytrzymała i powinna mieć gładkie krawędzie. Dobrze, jeśli otrzymamy od producenta długi czas gwarancji oraz serwisu pogwarancyjnego. Będzie to znak wysokiej jakości oferowanych produktów.

Dobrze jest także sprawdzić dodatkowe funkcje toalety i zastosowane technologie. Nowoczesna misa bardzo często wykonana jest ze specjalnych powłok sprzyjających utrzymanie czystości. W wielu przypadkach otrzymamy zestaw z deskami sedesowymi, posiadającymi nowoczesne i ciekawe funkcjonalności, takie jak funkcja bidetu albo wolno opadająca deska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here