Wolisz siedzieć na słońcu czy uciekasz od promieni słonecznych? Uwielbiasz obserwować niebo pełne gwiazd? Od odpowiedzi na te pytania zależeć będzie między innymi decyzja o tym, jaki rodzaj zadaszenia tarasu wybierzesz.

W zależności od tego czy bardzo lubimy słońce czy nie, zależeć będzie miejsce ustawienia tarasu. Jedni będą woleć chłodne poranki przy kawie, inni będą chcieli obserwować piękne wschody lub zachody słońca. Przyroda daje nam wiele możliwości fascynowania się jej pięknem i dobrodziejstwem, dlatego w zależności od tego, co wybierzemy, będzie to miało wpływ na decyzję o miejscu budowy tarasu.

Jak się zabrać za wybór zadaszenia?

Nie jest prostym podejmowanie decyzji, na której efekty będziemy patrzeć przez lata. Jeśli chodzi o wybór dekoracji, wyposażenia i innych ruchomych elementów, to jeśli okaże się, że przestały się nam podobać, możemy je odsprzedać a rozglądać się za czymś nowym. Z konstrukcjami i budynkami nie jest już tak prosto o zmianę. Jeśli mamy przyjaciół albo znajomych, którzy posiadają tarasy, to warto ich podpytać o ich spostrzeżenia. Po latach użytkowania swojego tarasu, mogą udzielić nam praktycznych wskazówek, co jest dobrym wyborem, a czego lepiej unikać. Innym sposobem może być poszukanie informacji w poradnikach budowlanych lub w Internecie. Można tam znaleźć ciekawe projekty, gotowe konstrukcje, zdjęcia, informacje na temat najlepszych materiałów do budowy tarasu.

Jakie jest najlepsze zadaszenie tarasu?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania, ile czasu chcemy spędzać na tarasie, kiedy, w jakie pory roku? Bardzo popularne jest szklane zadaszenie tarasu Wrocław. Do tego rodzaju zadaszenia wykorzystuje się bezpieczne szkło VSG. Jego cechą charakterystyczną jest folia, która jest umieszczona w środku szkła. Zapewnia ona bezpieczeństwo, tłumienie hałasu oraz odporność na stłuczenia. Chociaż jest to szklane zadaszenie, to typ szkła powoduje, że nawet gdyby zdarzyło się pęknięcie, to tafla nie rozpadnie się na małe kawałki. Jeśli nie chcielibyśmy przezroczystego zadaszenia, to można wybrać kolorowe szkło. Podobnym do szklanego materiału, jest zastosowanie poliwęglanu dwukomorowego. Jest on bardzo odporny na uderzenia mocnego deszczu a nawet silnego wiatru. Chociaż poliwęglan nie jest szkłem, to ma bardzo dużą przepuszczalność światła. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zadaszenia lamelowego. Jest to bardzo nowoczesne, ale też minimalistyczne rozwiązanie. Jeśli chcemy się cieszyć otwartą przestrzenią na suficie i wpuszczać na przykład promienie słońca, to możemy otworzyć lamele. Ekstra rozwiązaniem jest to, że dzięki odpowiedniemu stopniowi nachylenia lameli, możemy sami decydować, ile światła chcemy dostarczyć. Chociaż zadaszenie lamelowe wydaje się delikatnym rozwiązaniem, to okazuje się, że jest ono bardzo wytrzymałe, utrzyma spory ciężar śniegu. Innym, klimatycznym zadaszeniem jest użycie tkaniny. Może ono być sterowane pilotem, i co ciekawe jest to dość trwały rodzaj zadaszenia. Jest odporne na promieniowanie słoneczne oraz deszcz. Do jego produkcji używa się bardzo trwałych materiałów. Nawet po zwinięciu wygląda bardzo estetycznie.

Taras z odpowiednim zadaszeniem będzie sprzyjał spędzaniu czasu w innym pomieszczeniu niż dom. Dzięki klimatycznemu wnętrzu, na które wpływa również zadaszenie, możemy relaksować się przy kawce, obiedzie z rodzinką, czy kolacją z przyjaciółmi. Bez względu na pogodę możemy fascynować się przyrodą, która nas otacza. Przebywanie w przytulnie urządzonym tarasie, pokazuje jak niewiele człowiek potrzebuje do szczęścia.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Aluboss.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here