Na rynku pojawia się coraz więcej różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Najwięcej wśród nich jest kremów do różnych rodzajów cery. Warto zwrócić jednak uwagę na innowacyjną postać, jaką stanowi serum do twarzy. W poniższym artykule zostanie przedstawiona jego definicja, zastosowanie oraz zalety.

Co to jest serum do twarzy?

Jako wielką zaletę tego kosmetyku można wyróżnić wysoką koncentrację składników aktywnych. W dużym stężeniu występują witaminy, roślinne ekstrakty i olejki. Ich działanie jest bardzo silne, przez co szybciej można osiągnąć wymarzone efekty.

Sera do twarzy sprawdzą się u każdego. Mogą działać nawilżająco, kojąco lub ujędrniająco. W zależności od rodzaju problemu skórnego te skoncentrowane kosmetyki mają różne składniki aktywne. Stosując je, należy mieć na uwadze właściwą kolejność etapów pielęgnacji twarzy. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie skóry z wszelkich zanieczyszczeń, a następnie poddanie tonizowaniu. Dopiero wtedy można wmasować serum do twarzy. Można go stosować do codziennej pielęgnacji, szczególnie jeśli widać nagłe pogorszenie się stanu cery. Najczęstsze problemy to przesuszenie, podrażnienie i wyraźne zmęczenie skóry.

Gdzie można znaleźć serum do twarzy?

Znakiem rozpoznawalnym dla tego typu kosmetyku jest często niewielka, szklana buteleczka z załączoną pipetą lub dozownikiem. Dzięki takiej postaci codzienne stosowanie zostaje znacznie uproszczone. Duży wybór znaleźć można na przykład w miejscu: https://cosibella.pl/pol_m_Twarz_Serum-231.html. W zależności od konsystencji występują one w formie emulsji, olejku lub silnie stężonego kremu. Wpływa na nią głównie skład danego produktu. Najczęściej można znaleźć sera rozjaśniające, przeciwzmarszczkowe, intensywnie nawilżające oraz wybielające.

Jak stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy najlepiej stosować przed snem, gdyż w nocy skóra wchłania najwięcej składników odżywczych. Jego stosowanie można połączyć też z aplikacją kremu, aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie. Dopuszczalne jest łączenie tych dwóch kosmetyków również rano. Należy zwrócić uwagę na filtr przeciwsłoneczny zawarty w niektórych kremach. Powinno się go stosować szczególnie w miesiącach letnich. Skóra jest wtedy narażona na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Jednym ze skutków jest jej przyspieszone starzenie. Warto zrobić jednak przerwę w tak intensywnej pielęgnacji, aby utrzymać pożądany efekt. Bardzo wysokie dawki substancji w serach do twarzy mogą wywołać bowiem niekorzystny efekt przyzwyczajenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here