Biznes polegający na skupowaniu aut i części do nich to ciekawy typ biznesu, bo pewna auta się odnawia i sprzedaje z niewielkim zyskiem, a inne się rozkręca na części. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wiele firm ( https://www.biegunyekonomii.pl/ ) ma swoje podejście do biznesu tego rodzaju. Jedne firmy jedynie handlują silnikami do aut i istotnymi częściami do tych silników. Zajmują się także regenerowaniem jednostek napędowych montowanych do popularnych modeli aut użytkowych. Inne firmy tego rodzaju a podobnym zakresie zajmują się popularnymi autami kompaktowymi zaliczanymi do osobowych. Natomiast te jeszcze inne zajmują się już niemal wyłącznie autami klasycznymi, które mają trzydzieści lat na karku lub więcej. Tylko, że tych zajmujących się pojazdami klasycznymi jest rzecz jasna niewiele, bo auta klasyczne, których produkcję zakończono ponad dwie dekady temu to już rosnące ceny i co równie istotne tylko ta ograniczona liczba chętnych płacących wiele, ale tylko za dobre auta i części do nich.

Pozyskiwanie części.

Chyba najtaniej pozyskuje się części i istotne podzespoły do tych popularnych modeli pojazdów osobowych i użytkowych, bo takowe użytkuje się na masową skalę i jeśli chodzi o ilość egzemplarzy konkretnego modelu auta osobowego, to obecnie w całej Europie może być kilkaset tysięcy, czyli to pozyskiwanie części do danego modelu jest i łatwe i tanie. Inaczej jest w przypadku aut klasycznych, bo one to zazwyczaj te białe kruki. W przypadku części do takowych rzecz jasna można kombinować i to przynajmniej po części. Ważnym jest też i to, że te zamienniki produkcji wschodniej to cenowa okazja, choć mogą równie dobrze nie pasować, a klient z bardziej zasobnym portfelem może mieć życzenie co do tej oryginalnej szyby przedniej pochodzącej z egzemplarza używanego. Życzenie takiego znającego się klienta z zasobnym portfelem warto spełnić, bo płaci za te oryginalne części i co równie istotne często ktoś taki jest osobą wpływową, czyli może komuś polecić daną firmę zajmującą się wyszukiwaniem części do aut klasycznych.

Silniki i skrzynie biegów.

Najważniejszymi elementami aut są rzecz jasna silniki i skrzynie biegów. Nawet w przypadku popularnych modeli aut użytkowych i kompaktowych te podzespoły sprawiają problemy, ale w przypadku aut klasycznych te problemy są już raczej znacznymi, bo koszty w ich przypadku rosną i to bardzo. Dlatego też auta klasyczne, w których przypadku wymiana silnika lub skrzyni biegów to spory koszt i problem na dokładkę są opcją ciekawą tylko dla kogoś kto ma pieniądze i chęci do inwestowania w taki projekt odbudowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here