Nie można wyobrazić sobie życia miejskiego oraz przemieszczania się między miastami bez udziału autobusów. Jest to bowiem wspaniałe i zarazem wygodne rozwiązanie. Autobusy dojeżdżają regularnie a niekiedy podróż wynosi nas taniej, niż wycieczka własnym samochodem. Takie autobusy prowadzą specjalnie przeszkolenie kierowcy. Sprawdź, co należy zrobić aby zostać jeden z nich.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kierowca-autobusu-jak-zostac/

Kurs na prawo jazdy dla kierowcy autobusu

Kurs na kierowcę autobusu do kategoria D. Oferowane jest 20 godzin zajęć teoretycznych oraz 60 godzin praktyki koniecznych do zaliczenia. Podczas kursu uczyć się będziesz przepisów, ale również prowadzić własnoręcznie autobus. Oczywiście zapewniamy, że prowadzi się go inaczej niż samochód osobowy. Celu kursów oczywiście różnią się w zależności od Centrum Nauki Jazdy. Przeważnie za taki kurs zapłacimy od 1450 zł do 5500 zł. Nieco taniej wyniesie nas nauka jeżeli posiadamy kategorię C, ponieważ wtedy w taki koszt kursu wynosi 3500 zł.

Egzamin na prawo jazdy – kierowca autobusu

Po zaliczeniu cyklu nauki jazdy autobusem będzie czekał się obowiązkowy egzamin. Odbywać się będzie on w formie teoretycznej oraz praktycznej. Żeby go zaliczyć, musimy udać się do odpowiedniego dla nas Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego. Podczas egzaminu nasza znajomość przepisów oraz znaków drogowych zostanie poddana, ale to nie wszystko. Sprawdzana będzie również nasza umiejętność kierowania. Za opłatą, która wynosi 100 zł, wyrobiony nam zostanie prawo jazdy, tym razem z dopisaną kategorią D. Uprawnia nas ona do prowadzenia autobusu miejskiego i turystycznego oraz busa w którym podróżuje więcej niż 9 osób. 

Kwalifikacja wstępna kierowcy autobusu

Aby zacząć pracę w takim zawodzie, potrzebne Ci będzie wyrobienie odpowiednich kwalifikacji na przewóz osób. Wiąże się to z kursem i egzaminem. Przeważnie są one organizowane w pakiecie wraz ze szkoleniami na prawo jazdy. Od ciebie będzie zależało, czy zdecydujesz się robić i równolegle czy niezależnie od szkolenia. 

Zobacz też: http://www.chainsaw.pl/wynagrodzenie-moze-liczyc-elektromonter/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here