Farbowanie włosów, w szczególności to pierwsze, to istotny moment w ich pielęgnacji. Zanim więc podejmie się decyzje o koloryzacji włosów, warto wiedzieć o kilku istotnych kwestiach. Co należy wiedzieć przed i po farbowaniu włosów?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow/

Co należy wiedzieć przed koloryzacją?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie każda uroda pasuje do wybranego koloru włosów. Przed koloryzacją, warto skonsultować się z fryzjerem, który swoim doświadczonym okiem podpowie, czy dany odcień pasuje do karnacji i typu urody. Z kolorem włosów nie należy eksperymentować – poddanie się trendom, czy popularnym w danym sezonie kolorom może przynieść niestety więcej szkody, niż pożytku. Nowy kolor włosów powinien poprawiać i ożywiać wygląd, a także ukrywać niedoskonałości. Nieodpowiednio dobrany odcień, może natomiast sprawić, że będzie się wyglądało niekorzystnie.

Minimum 2-3 dni przed samą koloryzacją, nie powinno się także myć włosów. Wyprodukowany wcześniej łój, zabezpieczy włosy i skórę głowy przed wnikaniem szkodliwych substancji chemicznych. Oprócz tego, zalecane jest farbowanie włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Domowe eksperymenty często nie przynoszą oczekiwanych efektów, a także niszczą włosy.

Jeżeli włosy są suche i zniszczone, to koloryzacja może je tylko niepotrzebnie osłabić. Przed zmianą koloru, warto najpierw dogłębnie zregenerować włosy.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji

Po zmianie koloru włosów należy pamiętać, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Aby kolor długo pozostawał intensywny i lśniący, powinno się wybierać specjalistyczne kosmetyki, które zadbają o strukturę włosów. W tym celu, zalecane jest wybieranie m.in. szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które pogłębią zarówno kolor blond, jak i rudy czy brązowy.

Produkty pielęgnacyjne powinny także odżywiać i nawilżać włosy. Właśnie dlatego, warto stosować mgiełki i spraye, które chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Stosowanie natomiast masek do włosów farbowanych, znacznie przedłuży trwałość koloru. Jeżeli będą one zawierały w swoim składzie np. keratynę, to także wzmocnią i odżywią włosy.

Przeczytaj też: http://www.chainsaw.pl/niezbedne-meskie-kosmetyki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here