Rozstępy to wrzecionowate pasma występujące najczęściej na skórze brzucha, ud, bioder, pośladków i piersi. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących zdrową skórę. W tym przypadku zdecydowanie sprawdza się zasada ,,lepiej zapobiegać niż leczyć”, bo usuwanie rozstępów, w szczególności tych zabliźnionych, jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Najczęściej jesteśmy w stanie po prostu ograniczyć ich widoczność. Jakie są najpopularniejsze metody usuwania rozstępów i którą z nich wybrać? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, jak walczyć z rozstępami krok po kroku!

Zanim przejdziemy do opisywania metod usuwania rozstępów, musimy uświadomić sobie, że nie wszystkie rozstępy są takie same, a skuteczność ich usuwania jest najczęściej uzależniona od stopnia zaawansowania tego problemu. Naturalne jest to, że najłatwiej usuwa się rozstępy świeże, które są na etapie tworzenia – ich charakterystyczną cechą jest czerwony kolor. Wbrew pozorom faza zapalna nie należy do krótkich – może trwać nawet do 2 lat, co daje nam dużą ilość czasu na odpowiednią reakcję. Warto wtedy starać się walczyć z rozstępami na wszelkie możliwe sposoby, bo gdy przejdą w fazę zanikową i wyglądem będą przypominały blizny, ich usuwanie będzie wymagało rozpoczęcia specjalistycznych metod leczenia.

Jak usunąć rozstępy? Czy domowe sposoby pomogą?

W przypadku, gdy mamy do czynienia z rozstępami świeżymi, warto na początku walczyć z nimi przy pomocy sprawdzonych, domowych sposobów, do których możemy zaliczyć delikatne zabiegi kosmetyczne ujędrniające i wzmacniające skórę. Poza odpowiednio dobranymi kosmetykami do pielęgnacji ciała, bardzo ważne jest codzienne masowanie skóry, np. przy pomocy specjalnej szczotki. Szczotkowanie ciała powinno odbywać się w kierunku serca, a zatem należy rozpoczynać je od stóp, kierując się ku górze. Masaż wykonujemy kolistymi ruchami, zachowując przy tym kierunek zgodny ze wskazówkami zegara. Po zabiegu należy spłukać skórę zimną wodą i rozpocząć aplikację odpowiednich preparatów kosmetycznych – skóra pobudzona masażem będzie lepiej i szybciej wchłaniać aktywne składniki balsamu czy kremu. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki radzą jednak, aby nawet na tym etapie usuwanie rozstępów połączyć ze specjalistycznymi zabiegami kosmetycznymi, np. peelingiem chemicznym, mikrodermabrazją czy mezoterapią, by uzyskać szybsze i bardziej widoczne rezultaty leczenia.

Laserowe usuwanie rozstępów – kiedy usuwać rozstępy laserem?

Laserowe usuwanie rozstępów to dziś najpopularniejsza metoda walki z tego typu mankamentem urody – w szczególności, gdy zależy nam na tym, aby pozbyć się rozstępów przypominających wyglądem blizny. Specjaliści z Kliniki Miracki polecają w tym przypadku serię zabiegów nowoczesnymi laserami pikosekundowymi PicoSure i Discovery Pico, które pozwalają na przeprowadzenie szybkiej, bezpiecznej, skutecznej i niemal bezbolesnej terapii. Laseroterapia to najlepszy sposób na usuwanie starych rozstępów, których nie jesteśmy w stanie usunąć przy pomocy domowych metod. Eksperci radzą jednak, aby dla uzyskania jak najlepszych efektów połączyć laseroterapię z innymi metodami leczenia, np. karboksyterapią czy ostrzykiwaniem skóry osoczem bogatopłytkowym. Musimy pamiętać o tym, że nie zawsze będzie możliwe całkowite usunięcie rozstępów, ale połączenie kilku tych specjalistycznych metod pomoże nam z pewnością zmniejszyć ich widoczność do minimum.   

Więcej informacji na temat laserowego usuwania rozstępów znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/discovery-pico/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here