Dziesiąte urodziny to dla dziecka ważna data. Już nie dziecko a nastolatek, będą o nim mówili za rok. Ten przełomowy moment w życiu, wiąże się z imprezą urodzinową i oczywiście prezentami, które zaproszeni goście muszą wybrać. Prezenty dla dzieci na 10 lat to już nie taka prosta sprawa jak prezenty dla młodszych dzieci, które jeszcze nie ulegają trendom i zadowolone są z każdej nowej zabawki. Wraz z biegiem czasu zmieniają się obyczaje i mody na różnego rodzaju gadżety, o których istnieniu jeszcze kilka lat temu nie miały pojęcia. Przed rodzicami i innymi gośćmi, których dziesięciolatek życzy sobie widzieć na swoim przyjęciu urodzinowym, stoi zatem nie lada wyzwanie, polegające na wybraniu i kupnie czegoś, czego młodzieniec jeszcze nie posiada a z czego na pewno się ucieszy.

Prezenty dla dzieci na 10 lat – Ważne, żeby było oryginalnie!

Prezenty dla dzieci na 10 lat - Ważne, żeby było oryginalnie!Prezent dla dziecka, które kończy 10 lat, wbrew pozorom nie musi wcale pozostawić uszczerbku w naszym budżecie. Dobrze było by zrobić krok do przodu i przygotować coś, co je zaskoczy. Wybór jest na szczęście ogromny. Na skomplikowanych klockach, ułożenie których zajmuje kilka dni zaczynając,a na grach komputerowych kończąc. Oczywiście należy najpierw dowiedzieć się, jeśli sprawa nie dotyczy naszego dziecka, czym się młody człowiek interesuje. Istnieją jeszcze pasjonaci, których spektrum zainteresowań nie kończy się na garach komputerowych. Są dzieci, których pasją jest kosmos. Warto wówczas poszukać zestawu, dzięki któremu mały geniusz będzie mógł sam zbudować model Układu Słonecznego. Koszt takiego prezentu to nawet 50 złotych.

Pomysły na prezent dla dziewczynki

Jeżeli urodziny obchodzi dziewczynka, a lubi ona muzykę, to być może ucieszy ją zestaw karaoke, w skład którego wchodzi mikrofon i stacja. Po podłączeniu do komputera, mała gwiazda będzie mogła śpiewać swoje ulubione hity w domowym zaciszu, a nawet zaprosić do wspólnej zabawy koleżanki bo zazwyczaj zestaw zawiera dwa mikrofony. Ceny za karaoke zaczynają się od 70 złotych.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się zegarki z dotykowym wyświetlaczem. Nazwa tego urządzenia to smartwatch. Pełni on również rolę smartfona i ma wbudowany system gps, dzięki któremu rodzice po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji np. ze sklepu play, mogą kontrolować lokalizację swojej pociechy, co w przypadku dziesięciolatka jest niezwykle ważne, bo dzieci w tym wieku już rzadko wychodzą na podwórko w towarzystwie rodziców. Prezent taki, sprawiony własnemu potomkowi, ucieszy zatem zarówno jego, bo noszenie takiego gadżetu jest w dobrym stylu, jak i mamę czy tatę, bo aplikacja będzie go informować, kiedy dzieciak opuści teren, który sam mu wyznaczy. Może to być np ulica przy której mieszka. Nie zapomnijmy, że do używania smartwatcha, niezbędna jest karta sim, taka sama jak w przypadku telefonu.

Ciekawa książka również jest doskonałym pomysłem na prezent. Ważne żeby była na temat, którym solenizant się zainteresuje i odpowiednia do jego wieku.

Nietypowe prezenty na urodziny

Wycieczka do ZOOWybór prezentów nie musimy ograniczać do elektronicznych gadżetów czy zabawek. Równie dobrym prezentem może być na przykład wspólna wycieczka. I nie mówimy tu o wycieczkach krajoznawczych związanych ze zwiedzaniem pewnego miasta czy zabytku, choć wszystko oczywiście zależy od indywidualnych preferencji dzieciaka. Mówimy tu raczej o nietypowych wyjazdach związanych z jakimś wydarzeniem, mogącym zainteresować 10-latka. Może to być wyjazd do kina, do zoo czy też na basen. Również jakaś ciekawa wystawa może zainteresować dziecko. Oczywiście związana z jego zainteresowaniami. Co ciekawe, prezenty tego typu wcale nie są drogie.

Gdzie można kupić prezenty?

Jeśli zaś mowa o klasycznych prezentach to mamy duży wybór jeśli chodzi o sposób ich zakupu. Możemy bowiem skorzystać z zakupów w sklepie stacjonarnym. Tutaj jednak powinniśmy brać uwagę jedynie większe sklepy, gdzie będziemy mieli znacznie większy wybór. Jeśli jesteśmy wygodni lub brakuje nam czasu możemy skorzystać z opcji zakupów przez internet. Tutaj z pomocą przychodzą nam rożnego rodzaju sklepy internetowe oraz serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe. Internet przepełniony jest stronami, na których znajdziemy prezenty dla dzieci w atrakcyjnych cenach. Mowa tu zarówno o produktach nowych, jak i używanych. Pamiętajmy jednak, żeby do ewentualnej ceny prezentu doliczyć koszt przesyłki. Musimy się również liczyć z tym, że jeśli prezent kupujemy na ostatnią chwilę to kurier może nie zdążyć z dostawą na czas.

Podsumowanie

Prezenty dla dzieci na 10 urodziny wcale nie muszą być bardzo wyszukane. Wystarczy trochę wyobraźni i wiedzy na temat solenizanta, aby sprawić mu radość w tym szczególnym dniu. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy duży wybór. Na sklepowych półkach i w internecie roi się od rzeczy, o których dawniej dzieci nawet nie marzyły.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here