Znajomość języka angielskiego daje wiele możliwości. Bariery językowe utrudniają nie tylko zdobycie lepszego stanowiska, ale również swobodne podróżowanie po całym świecie. Nauka języka od podstaw czy też szlifowanie zdobytej wiedzy w szkole jest łatwo dostępna – istnieje wiele źródeł, z których czerpać można informacje i szlifować umiejętności językowe.

Łatwo, ale czy skutecznie?

Jednym z najprostszych sposobów nauki języka angielskiego są źródła pochodzące z internetu. Dostępnych jest wiele stron, blogów i kanałów na YouTube, które tłumaczą gramatykę i oferują zbiory słówek do samodzielnej nauki. Jest to o tyle dobra metoda, że nie wymaga wychodzenia z domu, umawiania się na zajęcia i jest całkowicie za darmo. Jednak wymaga od osoby uczącej się samodyscypliny i samozaparcia, bez których nauka będzie prowadzona nieregularnie, a przez to efekty będą marne. Istnieje również ryzyko, że źródło wiedzy prowadzone jest w sposób nieumiejętny, a więc występują tam błędy lub niepoprawna wymowa.

Skutecznie i profesjonalnie

Metodą, która jest najbardziej polecana to kursy prowadzone przez lektora. W Krakowie istnieje kilka takich placówek, które oferują zajęcia dostosowane do poziomów znajomości języka przez uczestników. Osoby, które nie mieli styczności z językiem obcy łączone są w osobne grupy, niż te, które wcześniej języka się uczyły. Plusem takich zajęć jest ciągła motywacja, która rośnie nie tylko przez wzajemne poparcie, ale również dzięki szybko pojawiających się efektów. Skuteczność tego sposobu polega na nie używaniu języka polskiego podczas kursu a także na tym, że lektor angielskiego wypowiada się rzadziej, za to pozwala prowadzić konwersacje uczestnikom.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu tworzy się kameralna atmosfera sprzyjająca efektywnej nauce.

Jeżeli potrzebny jest Ci lektor angielskiego kraków, zajrzyj na  lincoln.edu.pl. Kursy kończone są egzaminem, który zdany gwarantuje otrzymanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka obcego na wskazanym poziomie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here