Pokój dziecięcy powinien być bardzo funkcjonalny. Szczególnie jeśli zależy nam na uniwersalnych rozwiązaniach. Warto skupić, aby wszystkie meble były odpowiednie niezależnie od wieku. Dzięki temu możemy bez obaw zainwestować w droższe produkty. Unikniemy w ten sposób konieczności częstej wymiany wyposażenia. Istotne jest również, aby uwzględnić tu ilość dzieci.

Łóżka dla dzieci podwójne

Łóżka dla dzieci podwójneMożemy rozplanować piękny pokój, w którym idealnie odnajdzie się dójka maluchów. Jednak wymaga to od nas kreatywności i umiejętnego dopasowywania do siebie poszczególnych produktów. Podstawą jest znalezienie łóżka dla dzieci podwójnego. Da nam to możliwość zaoszczędzenia miejsca. Najbardziej klasycznym wyborem jest tu postawienie na piętrowy model. Sprawdzi się to już u kilkulatków, które potrafią być ostrożne i przewidywać konsekwencje swoich działań. Przy mniejszych dzieciach musimy jednak postawić na większe zabezpieczenia. U niemowlaków konieczne będzie kupienie dwóch oddzielnych łóżeczek, które maja również barierki. Jednak nawet tu możemy wybrać model, który wystarczy nam na długo. Szczególnie jeśli kupimy produkt z regulowaną wysokością oraz odkręcanymi szczebelkami. Warto zwrócić na to uwagę w trakcie zakupów.

Jaka kolorystyka w pokoju dziecięcym?

Kolejna kwestia to aspekty estetyczne. Dobrym pomysłem jest postawienie na uniwersalność. Stonowane barwy nie narzucają nam konkretnego stylu. Dzięki temu przemalowywanie ścian oraz zmiana dodatków nie będą stanowić problemu. Szarości oraz biel dadzą nam idealną bazę do kreowania wystroju przy pomocy samych akcesoriów. Zyskamy wtedy możliwość wprowadzania częstych zmian. Szczególnie jeśli chcemy postawić na minimalizm i jedynie akcenty wyróżniających się kolorów. Istotne jest także, aby ograniczać ilość rzeczy znajdujących się w łóżeczkach. Przy bardzo małych dzieciach mogą być niebezpieczne. Szczególnie jeśli chodzi o niemowlaki. Jednak w późniejszym czasie maskotki również nie są polecane. Mogą stać się siedliskiem roztoczy oraz kurzu. Dziecko powinno być otoczone jedynie pościelą i niezbędnymi poduszkami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here