Według stereotypów każda dziewczynka powinna ucieszyć się z lalki, a każdy chłopak z samochodu. Jednak rzeczywistość wcale nie jest taka łatwa i prosta. Szczególnie dzisiaj, w czasach kiedy istnieje równouprawnienie, można mieć problem z tym jaki prezent dać małej dziewczynce a jaki małemu chłopczykowi.

Każde dziecko ma swoje określone preferencje i zainteresowania

Zazwyczaj rodzice wiedzą z czego maluch się ucieszy. Oczywiście te preferencje i zainteresowania nie muszą być mocno określone, silne. Zazwyczaj jednak idą w jakąś stronę. Maluch albo potrafi skupić się na jednej rzeczy dłużej i na przykład lubi układać puzzle lub klocki albo jest bardzo roztrzepany i w tym przypadku woli zabawki bardziej krzykliwe. Rodzice doskonale obserwują swoje pociechy i potrafią zauważyć te różnice.

Często bywa tak, że nawet rodzeństwo jest skrajnie różne, starsze dziecko zachowuje się inaczej niż młodsze, ma inne cechy charakteru i inne preferencje co do ulubionych zabawek.

Lalki dla dzieci duże to świetny prezent na urodziny dla małej księżniczki

Lalki dla dzieci duże to świetny prezent na urodziny dla małej księżniczkiWiele dziewczynek uwielbia bawić się lalkami. Taka zabawa to namiastka domu, stworzenie lalkom domu, bezpiecznej przystani. Małe dziewczynki nadają lalkom imiona i traktują je jak swoje dzieci. Z dużą przyjemnością można patrzeć na małe dziewczynki bawiące się lalkami.

Dzisiaj lalki można kupić praktycznie w każdym sklepie, ale tym bardziej, w związku z tak dużym wyborem na rynku, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Zabawka przede wszystkim musi być bezpieczna dla dziecka i posiadać stosowne atesty.

Dziecko musi w czasie zabawy być bezpieczne

To bezpieczeństwo jest ważniejsze niż kolor, kształt czy inne wizualne czy estetyczne cechy zabawki. Ważne, aby do pewnego roku życia zabawki nie miały małych elementów, które można łatwo połknąć. Dzisiaj rodzice bardzo chętnie kupują dzieciom zabawki edukacyjne, interaktywne, które w założeniu mają wspierać rozwój małych osobowości. Ten trend jest oczywiście bardzo dobry, ponieważ im więcej stymulujących rozwój dzieci elementów, tym lepiej. Warto jednak przypomnieć sobie własne dzieciństwo i to czym my jako dzieci wspaniale się bawiliśmy. Z pewnością były wśród tych zabawek również zabawki zupełnie proste, bez żadnych tak zwanych bajerów. Mimo tego dostarczały świetną zabawę i rozrywkę. Nie zawsze ta najwspanialsza zabawka musi być bardzo droga, od renomowanego producenta. Czasem będzie to zwykła przytulanka, bez której maluch nie będzie umiał zasnąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here