Wygodne płatności w walutach obcych to żaden problem dzięki nowoczesnym produktom finansowym oferowanym przez banki i firmy pozabankowe.

Wakacje lub wyjazd służbowy za granicę, praca w innym kraju, kupowanie w zagranicznych sklepach internetowych – to tylko kilka przykładowych sytuacji, gdy dochodzi do wymiany walut.

W takich przypadkach płatność zwykłą kartą rozliczaną w złotym jest po prostu nieopłacalna ze względu na wysokie koszty związane z przeliczeniem waluty. Także mało korzystne może być wymienianie walut w zwykłych kantorach. Jest jednak alternatywa – konta wielowalutowe i powiązane z nimi karty wielowalutowe, na przykład Igoriacard, a także kantory internetowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Konto wielowalutowe

Kontami wielowalutowymi nazywamy specjalne rachunki, które pozwalają na gromadzenie na nich środków w różnych walutach obcych. Są one oferowane pozabankowo lub mają formę subkont w bankach.

Najczęściej konta wielowalutowe współpracują z kartami wielowalutowymi, które umożliwiają płatności różnymi walutami z wykorzystaniem tylko jednej karty. To doskonały wybór dla osób prowadzących płatności w wielu walutach, na przykład USD, GBP, EUR.

Konta wielowalutowe, na przykład konto Igoriacard obsługuje 17 różnych walut. Daje ono również dostęp do kantora walutowego na platformie z dostępem do 136 par walutowych. Wymiana walut ma miejsce automatycznie, dlatego nawet jeśli płatnik nie ma konkretnej waluty na karcie, kantor automatycznie dokonuje wymiany na potrzebną walutę.

Kantor internetowy

W przypadku kantoru internetowego do wymiany walut dochodzi w inny sposób. Transakcja zlecana jest przez klienta dla konkretnej kwoty i następuje z konta na konto. Zatem konieczne jest wtedy posiadanie dwóch kont bankowych rozliczanych w pożądanych walutach, ale niektóre kantory pozwalają też na doładowanie wydanej przez siebie karty płatniczej wymienioną walutą.

Zatem jeśli chcemy korzystać z płatności w innych walutach wygodniej, najlepszym rozwiązaniem jest karta wielowalutowa, na przykład Igoriacard, która także pozwala na łatwą wymianę walut wtedy, gdy to potrzebne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here